"Укрнафта" вирішила відновити видобуток на ліквідованих свердловинах

ПАТ "Укрнафта" збирається переглянути фонд свердловин та відновити видобуток на них. Про це заявив директор "Укрнафти" Сергій Корецький на полях III Львівської антикризової нафтогазової конференції Ньюфолк НКЦ.

"Станом на зараз 4300 свердловин, що знаходяться в межах спецдозволів "Укрнафти", є ліквідованими. Частина - з геологічних причин, та більшість - з технічних: аварії, обриви інструмента, труб, змяття колон тощо. Відповідно, в межах цих свердловин запаси залишились недренованими. 

Ми детально переглянемо весь величезний фонд свердловин з метою його відновлення - шляхом буріння бокових горизонтальних стовбурів, важких капітальних ремонтів або буріння дублерів таких свердловин", - зазначив Корецький.

Крім того він наголосив, що "Укрнафта" має намір орендувати ліквідовані свердловини інших компаній на спецдозволах ПАТ, а також передавати в оренду свердловини "Укрнафти", що знаходяться в межах спецдозволів інших компаній. Йдеться про понад 1 300 одиниць. 

За даними директор "Укрнафти", навіть 10% успішного відновлення від загальної кількості ліквідованих свердловин, яких нараховується 5 600, це 560 свердловин. Тобто +30% до діючого видобувного фонду компанії. 

Як повідомляли "Ми-Україна", ПАТ “Укрнафта” має намір підвищити нафтовилучення на родовищах. Для цього компанія оптимізує 28 систем підтримання пластового тиску на існуючих родовищах та впровадить нові системи там, де  вони будуть необхідні. 

Раніше стало відомо, що “Укрнафта” планує нарощувати стільки ж видобувних запасів, скільки видобуває ресурсів. Таким чином компанія прагне досягти коефіцієнта заміщення в 100%.

Головне