Євровалюта є перспективною для України, оскільки географічною ми перебуваємо в зоні євро. Втім, поки що говорити про перехід української економіки та пересічних українців на розрахунки в євровалюті завчасно.
Про це повідомила перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв'ю для телеканалу "Ми-Україна".
"Наша економіка, якщо подивитися експорт-імпорт, мігрує в єврозону. Це відбулося раніше, ніж ми стали кандидатом в члени ЄС, це почалося, коли ми почали активніше припиняти зв’язки з країною-агресором", - зауважила вона.
За її словами, Україна перебуває в єврозоні географічно.
"Це для нас ближче, це для нас зрозуміло, це логістично нам зручно, тому економіка з точки зору торговельних операцій туди вже мігрує і буде мігрувати", - додала вона.
Рожкова вважає, що Україна має великий потенціал торгівлі з країнами ЄС, який проявиться після перемоги.
Втім, і роль долара у міжнародних розрахунках України залишатиметься високою. Адже на сьогодні саме долар посідає лідерство у міжнародних фінансових операціях нашої країни. Так, у квітні 2023 року на частку євро припало 31,74% усіх транскордонних транзакцій, а розрахунки в доларах проводилися в 42,71% від загального обсягу фінансових операцій.
Втім, говорити про повну заміну національної валюти на євро поки що передчасно. Та й невідомо, чи піде Україна таким шляхом. Адже багато країн ЄС використовують для внутрішніх розрахунків свою національну грошову одиницю.
Як писав "Ми-Україна" раніше, NASA виявили дві “суперземлі” поза сонячною системою.