Ціни на нафту демонстрували зниження на початку тижня, оскільки інвестори стежать за майбутнім засіданням ОПЕК+, на якому може бути ухвалене рішення про збільшення обсягів видобутку сирої нафти.
Про це пише Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent втратили 12 центів (0,19%) і торгувалися на рівні 64,62 дол. за барель. Тим часом американська нафта WTI подешевшала на 15 центів (0,24%) - до 61,38 дол. за барель.
“Ціна на сиру нафту дещо знизилася, оскільки ринок розглядав перспективи зростання пропозиції ОПЕК”, - заявив старший стратег з сировинних товарів ANZ Деніел Хайнс.
Видання зазначає, що вісім членів альянсу ОПЕК+, які раніше погодилися на добровільні скорочення видобутку, зустрінуться 31 травня - на день раніше, ніж планувалося.
ОПЕК+ імовірно вирішить збільшити видобуток у липні на 411 000 барелів на добу. Організація вже другий місяць поспіль йде на збільшення постачання нафти.
Водночас падіння цін було обмеженим завдяки позитивному сигналу з боку Сполучних Штатів - президент США Дональд Трамп анонсував продовження торгівельних переговорів з ЄС до 9 липня, що частково зняло побоювання щодо можливих тарифів, які могли б пригнітити попит на нафту.
В свою чергу Іран підвищив офіційну ціну на свою легку нафту для азійських клієнтів у червні - вона на 1,80 дол. перевищує середню вартість нафти з Оману/Дубаю, тоді як у травні - 1,65 дол.
Президент Ірану Масуд Пезешкіан запевнив, що країна витримає навіть у разі провалу переговорів зі США щодо ядерної угоди. Якщо перемовини зазнають невдачі, це може призвести до продовження санкцій, що, своєю чергою, обмежить нафтові постачання з Ірану і потенційно підтримуватиме ціни на нафту.
Як писав "Ми-Україна" раніше, приблизно половина танкерів "тіньового флоту" рф, які перебувають під санкціями Європи, все ще зберігають можливість перевозити російську нафту, зокрема в Індію та Китай.