Шмигаль: 2022 рік виявився найскладнішим для української економіки, але ми все витримали

Шмигаль: 2022 рік виявився найскладнішим для української економіки, але ми все витримали

Через повномасштабну війну в Україні 2022 рік виявився найскладнішим роком для української економіки. Попередня оцінка падіння ВВП за даними Міністерства економіки складає 30,4%. Про це під час засідання Уряду зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами українського прем'єра, були значні побоювання, що після обстрілів російськими окупантами критичної інфраструктури економіка країни впаде на 35-40%, але цього не сталося. 

"Коли росія почала терористичні обстріли нашої критичної інфраструктури, то були значні побоювання, що економіка може впасти на 35-40%. Цього не сталося. Силам ППО вдалося збити більшість російських ракет. Енергетики змогли втримати нашу енергосистему єдиною", - заявив Шмигаль.

Прем'єр додав, що український бізнес вкотре показав свою неймовірну адаптивність до складних умов. В Україну було завезено близько 670 тисяч генераторів різної потужності. 

Також Уряд запровадив нульове розмитнення для невеликих генераторів та дав можливість бізнесу отримати кредит на такі генератори під 0% до 5 років.

Шмигаль наголосив, що від сьогодні очікується суттєве похолодання. Відповідно, зросте споживання на електросистему, тож українці повинні бути готові до нових відключень світла.

"Крім цього, ворог готовий завдати чергового ракетного удару по цивільній та енергетичній інфраструктурі. Тому ми всі маємо бути готові до поновлення аварійних відключень", - додав прем'єр-міністр.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумком 2022 року оцінюється на рівні 30,4% з похибкою у 2%.

Головне