Фінансист з Маямі хоче купити "Північний потік-2": WSJ дізнався про його таємний план

Фінансист з Маямі хоче купити

Американський інвестор Стівен Лінч звернувся до уряду США за дозволом для ведення переговорів із підсанкційними суб'єктами та участі у торгах щодо купівлі газопроводу "Північний потік-2". Про це пише WSJ.

"Це унікальна можливість для Америки та ЄС контролювати поставки енергії до Європи до кінця ери викопного палива", – заявив він.

57-річний Лінч, який зробив внесок у 300 000 доларів у президентську кампанію Дональда Трампа, запевняє, що зможе купити підводний трубопровід за безцінь. Він пояснив, що, зважаючи на нинішню геополітику ситуацію, до торгів долучиться небагато інвесторів, а інші претенденти, ймовірно, представлятимуть інтереси рф чи Китаю.

Про плани Лінча поінформовані американські сенатори, а також представники Мінфіну та Держдепартаменту. Лі Волоскі, колишній спецрадник президента Джо Байдена і друг фінансиста, вважає, що пропозиція відповідає стратегічним інтересам США та їхніх союзників.

Експерти з досвідом роботи в рф кажуть, що план Лінча має багато перешкод. Однак він все ж може спрацювати, коли Трамп повернеться  Білий дім. Тоді, за їхньою оцінкою, купівлю газогону можна буде використати як козир у переговорах про припинення війни в Україні.

Видання пише, що Лінч прожив у Москві 20 років. Він залишився там навіть тоді, коли більшість іноземців виїхали через посилення режиму Володимира Путіна. У 2019 році разом з родиною він переїхав до Маямі. Джерела говорять, що причиною переїзду послужили погіршення суспільної атмосфери в рф та проблеми з веденням бізнесу через санкції проти країни. До того Лінч два роки працював у Корпусі миру в рф, а в 1998 році здобув ступінь MBA у престижній Уортонській школі бізнесу. Того ж року, коли в росії почалася фінансова криза, він створив компанію Monte Valle Partners, яка скуповувала проблемну російську нерухомість.

Нагадаємо, газопровід "Північний потік-2" довжиною 1234 км, який належить дочці "Газпрому", був завершений ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну, але так і не запрацював. У вересні 2022 року підводні вибухи пошкодили одну з двох ниток трубопроводу.

Як писав "Ми-Україна" раніше, єдиний в рф завод з виробництва модулів для зрідженого природного газу (ЗПГ) у Білокаменці на Баренцевому морі практично зупинив роботу через західні санкції.

Головне