Держборг США досяг критичної межі: Мінфін починає екстрені заходи для уникнення дефолту

Держборг США досяг критичної межі: Мінфін починає екстрені заходи для уникнення дефолту

Американський Мінфін готується розпочати надзвичайні бухгалтерські операції для запобігання дефолту. Про це у повідомила міністр фінансів Джанет Єллен у листі до лідерів двопартійного Конгресу, пише Bloomberg.

За словами міністерки, спецзаходи розпочнуться 21 січня, на наступний день після того, як адміністрація Джо Байдена залишить свої посади.

"Я з повагою закликаю Конгрес діяти оперативно, щоб захистити повну довіру та кредит Сполучених Штатів", - наголосила Єллен.

Це вже друге попередження щодо боргової стелі від Мінфіну. Нині ліміт встановлено на рівні близько 36 трлн дол. після того, як Конгрес призупинив його дію у 2023 році після тривалої боротьби за запобігання дефолту.

Надзвичайні заходи для уникнення дефолту: що включатимуть

Мінфіну США доведеться вживати заходів, які вже неодноразово застосовувались протягом десятиліть, щоб уникнути порушення ліміту, серед яких:

  • викуп частини та призупинення інвестицій у Фонд пенсійного забезпечення державних службовців,
  • призупинення додаткових інвестицій у Фонд медичного страхування пенсіонерів поштової служби. 

Єллен запевнила, що всі кошти будуть повністю повернені після того, як Конгрес ухвалить рішення щодо стелі держборгу. Водночас очільниця відомства не вказала, як довго триватимуть ці заходи.

"Період часу, протягом якого можуть діяти надзвичайні заходи, схильний до значної невизначеності, включаючи труднощі прогнозування платежів та надходжень уряду США на місяці вперед", - вказала міністерка.

У разі неможливості випускати нові облігації та вичерпання готівкових резервів США можуть виявитися неспроможними виконувати свої фінансові зобов'язання. Фінансові аналітики Волл-стріт вже підрахували, що критичний момент, коли уряд не зможе оплачувати рахунки через нові боргові обмеження, може настати в липні-серпні.

Якщо в Конгресі виникне політичне протистояння, інвестори зазвичай починають продавати найбільш ризиковані державні цінні папери, надаючи перевагу тим, термін погашення яких настає до або після критичної дати. Втім, наразі ринок залишається спокійним через невизначеність подальшого розвитку подій.

Кандидат Трампа на посаду голови Мінфіну Скотт Бессент, який має замінити Єлен на посаді, на слуханнях щодо затвердження його кандидатури в Сенаті пообіцяв, що за його правління дефолту не буде. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, Бессент виступив за посилення санкцій проти рф через війну в Україні. За його словами, обмеження, запроваджені адміністрацією Байдена, "не були достатньо обширними". 

Головне