Одразу три російські НПЗ не змогли завершити плановий ремонт у жовтні через недоступність поставок західних компонентів і технологій. Це, своє чергою, призвело до зупинки важливих виробничих потужностей на листопад, повідомив уповноважений президента з санкційної політики Владислав Власюк.
За його словами, через неспроможність дістати підсанкційні компоненти для ремонту на паузу встали Волгоградський НПЗ "Лукойла", Ільський та Яйський нафтопереробні заводи. Проблеми виникли через неможливість отримати санкційні компоненти для ремонту важливого обладнання, зокрема установок каталітичного крекінгу, які використовуються для виробництва бензину.
У зв'язку з цим обсяг простоюючих потужностей з переробки нафти в рф перевищить заплановані показники в 1,5 рази. Замість очікуваних 1,2 мільйона тонн - простої можуть сягнути 1,8-2 млн тонн.
Як відомо, ситуація в росії погіршилася після того, як західні компанії перестали постачати туди важливе обладнання та ПЗ для роботи заводів. Раніше протягом 20 років такі компанії як UOP, ABB, Schlumberger, Baker Hughes, Weatherford International та Halliburton забезпечували роботу 40 найбільших російських нафтозаводів. Проблеми, що почалися ще у квітні, показують, наскільки російські заводи залежать від західного обладнання.
Нагадаємо, упродовж останніх тижнів росія збільшує експорт нафти морем, цікаво, що це пов'язано не з успіхами галузі, а з проблемами - російські заводи переробляють найменше нафти з травня 2022 року. Через це більше сирої нафти йде на експорт.
Як писав "Ми-Україна" ранішу, вартість імпорту ЄС з росії впала на майже 90% з початку 2022 року.