Дипломатичний тур Президента України: “звірка годинників” перед важливими подіями

Петро Олещук
Петро Олещук

У звичному для себе інтенсивному темпі В. Зеленський здійснив масштабний дипломатичний тур по провідних державах Європи. Кілька днів – і кілька важливих зустрічей з лідерами Італії, Німеччини, Франції та Великобританії, а також з Папою Римським. Все це, звісно, відбувалося не випадково саме зараз, коли весь світ чекає на український контрнаступ, що покликаний звільнити окуповані росією українські території.

Цілі візиту

Перша ціль – продовження постачання необхідного для України озброєння. І тут уже є певна інформація. Зокрема, Німеччина анонсувала найбільший пакет озброєнь від початку російської агресії на 2,7 млрд. євро. Свої пакети анонсували Італія, Франція та Великобританія. Серед пріоритетів – системи ППО, бронетехніка, ракети та безпілотники. Все те, що потрібно ЗСУ саме зараз. Продовжується дипломатична робота щодо авіації для України. В. Зеленський анонсував “авіаційну коаліцію“, яка має забезпечити для нашої держави сучасні винищувачі.

Друга ціль – підтримка української “формули миру”. Важливо тут підтримувати постійний контакт з союзниками, бо зараз активізувалися численні “аналітики”, що перманентно прогнозують “переговори з росією” та “заморозку конфлікту”. Позиція України тут однозначна – територія України має бути звільнена, і тут жодних поступок бути не може.

Це виводить на третю ціль – покарання агресора. Без цього справедливого завершення війни бути не може. Виступаючи у Німеччині, В. Зеленський підкреслив, що після довготривалих спроб умовлянь, путін все ж напав на Україну, і тепер він має благати про прощення, а далі має бути суд. Теж досить чітка і зрозуміла позиція України. Агресор має бути засуджений.

Четверта (і не менш важлива задача) – це підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції України. Наша держава має усі підстави очікувати на конкретні рішення про членство у НАТО уже зараз, а не “колись згодом”. І тут теж досягнуті конкретні рішення. Є декларація підтримки з боку Італії, є декларація про позитивне ставлення до членства у НАТО України з боку Німеччини. Канцлер О. Шольц у своєму виступі чітко сказав, що Україна – це Європа.

Звісно, не всі підсумки візитів будуть оприлюднені саме зараз. Очевидно, що техніка надходитиме поступово, а важливі рішення ще будуть обговорюватися та розроблятися. Але факт лишається фактом: черговий важливий крок на шляху до перемоги та європейського майбутнього України зроблено.

Петро Олещук, політолог, експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна”

Графік підтверджує мою тезу про те, що нинішня ситуація стає своєрідним римейком ситуації кінця 70-х – початку 80-х років минулого століття, яка виникла тоді як наслідок енергетичної кризи, війни Ізраїлю…

Кажуть, Україна отримала жовту картку від законодавців у США. Дивно. Жовту карту у футболі дають за те, коли ти порушив правила і отримав покарання. І виглядає так, що голосування в Конгресі пов’язане з якимись діями України. Наприклад,…

У Словаччині партія Smer-SD екс-прем’єра Роберта Фіцо, який виступає за припинення підтримки України у конфлікті з рф і взагалі позиції партії дуже часто збігаються з тезами Кремля, набрала на виборах…

TODO: Тут буде блок популярних авторів