"Значуща буденність": огляд дванадцятого засідання платформи "Рамштайн"

25 травня відбулось дванадцяте засідання платформи "Рамштайн".

Відбулось воно якось буденне, без ажіотажу, до якого ми звикли раніше. Чому так сталося і як це сприймати?

Насправді і цей Рамштайн був для нас важливий і результативний. Ось про що повідомляється за підсумками дванадцятого засідання платформи "Рамштайн":

  • Німеччина постачає нам чергову партію танків "Леопард";
  • Данія взяла зобов'язання щодо систем ППО;
  • Франція розгляне питання щодо "легких танків" AMX-10 RC;
  • є рішення про тренування чергових контингентів українських бійців на полігонах різних країн-партнерів;
  • узгоджуються конкретні питання підготовки українських пілотів на літаках F-16;
  • Фінляндія виділила 16-й пакет військової допомоги на 109 млн євро (зенітне озброєння та боєприпаси);
  • Швеція приєдналася до авіаційної коаліції (кількох українських пілотів пообіцяли допустити до базової підготовки та випробувальних польотів на винищувачах JAS 39 Gripen);
  • Литва анонсувала новий пакет допомоги (безпілотники, боєприпаси, сухі продовольчі пайки).

"Чому цього разу не було такого ажіотажу як раніше?"

Від себе додам, що повідомляють далеко не про все, зокрема, наприклад, про постачання боєприпасів. Зверну увагу, що останнім часом стало менше конкретики щодо рішень платформи "Рамштайн". І зрозуміло чому. По інформації щодо постачань озброєнь і боєприпасів Україні ворог теж робить висновки.

Чому цього разу не було такого ажіотажу як раніше? Думаю, що весь емоційний запал нашої публіки вибухнув після саміту "Великої сімки", коли було ухвалено рішення про можливість постачання Україні F-16.

До речі, якраз в цьому питанні чітко проявилась логіка ухвалення рішення щодо постачання конкретних видів зброї для України.

Ключові політичні рішення по зброї для України ухвалюються не на засіданнях Рамштайну, а на двосторонньому і багатосторонньому рівні між лідерами провідних країн і Президентом України. А вже далі на щомісячних засіданнях платформи "Рамштайн" узгоджується організаційна, операційна і логістична механіка виконання цих рішень.

Одночасно з’ясовується які оборонні потреби України на даний момент є пріоритетними, і як їх можна задовільнити.

Тому нам вже варто сприймати чергові засідання платформи "Рамштайн" не як окрему подію, а як важливу і значущу буденність. І те, що це вже дванадцятий Рамштайн зайвий раз про це свідчить.

Рамштайн важливий для нас не як політична подія, а як система, як організаційно-політичний механізм, який працює як годинник, і не тільки щомісяця, а безперебійно - кожен день і кожну годину.

Володимир Фесенко, політолог

Головне