В Україні створять Національне військове меморіальне кладовище

В Україні створять Національне військове меморіальне кладовище

Ми маємо гідно вшанувати героїв української нації, які гинуть за свободу і незалежність нашої держави, зберегти пам’ять про них та передати наступним поколінням українців. Щоб ця трагедія нашого народу та героїчний спротив ніколи не було забуто.

Місця пам’яті – це не лише матеріальні пам’ятки, що нагадують про певні історичні події. Кожне місце пам’яті виконує функцію консолідації українського народу довкола героїчних або трагічних сторінок історії України.

Тож на доручення Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля Мінветеранів, Міністерство культури та інформаційної політики України та УІНП. Центр розробляють проєкт створення Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Його створення стане фундаментом практичної реалізації державної політики гідного вшанування наших Героїв.

Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили"

Сьогодні ми публічно презентували проєкт такого меморіального комплексу. Його розробка зайняла деякий час, тому що і місце, і концепція, і сам проєкт мали бути пропрацьовані. Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили" є найбільшим в Україні місцем поховання жертв сталінських репресій та символом колективної пам'яті українського народу. Тому концепція створення в межах Биківнянського лісу та ділянки Дарницького лісництва меморіалу загиблим від агресії росії, яка є продовжувачем репресійно-імперських традицій радянської влади, є логічним продовженням історичної минувшини цієї території.

Олександр Ткаченко. Презентація проєкту

Створення НВМК поряд дозволить презентувати суспільству паралельні меморіальні простори, які розповідатимуть про злочини СРСР (Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили") і рф в межах НВМК, яка оголосила себе правонаступницею радянського оталітарного режиму. Проєкт НВМК передбачає здачу першої черги кладовища та перші поховання вже восени цього року. Але всі зацікавлені в тому, щоб це відбулось ще швидше.

Наші полеглі герої мають бути вшановані на стільки ж гідно, на скільки гідно та незламно вони захищають нашу незалежність. Вічна слава нашим героям.

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України

Головне