Ракетно-дроновий терор: чого очікувати від кривавого задуму Кремля

Ракетно-дроновий терор: чого очікувати від кривавого задуму Кремля

Певен, зміну у застосування повітряних ударів с боку агресора помітили всі. Травень 2023 року став для України і Києва зокрема, так би мовити, рекордним як з точки зору кількості атак, так і з кількості ворожих засобів, які застосовуються одночасно.

Попри варварську жорстокість нападника, в його діях проглядається щось схоже на практичний аспект — теж, до речі, варварський.

В недоімперії виникла істерична фобія українського наступу. В Кремлі побоюються, що наш успішний наступ призведе до дестабілізації і заворушень у росії. Тому намагаються його всіляко уникнути.

Відповідно, масовані ракетно-дронові атаки мають виснажити нашу ППО-ПРО, примусити нас вичерпати запас ракет для сучасних ЗРК. Тоді, за задумом ворога, він зможе атакувати Україну практично без перешкод, навіть, за допомогою бомбардувальної авіації.

І руйнація українських міст, загибель мирних громадян начебто примусить президента Зеленського терміново піти на переговори з агресором на його умовах, а наш наступ так і не розпочнеться.

Задля реалізації цього плану ворог виробляє і накопичує близько 50 ракет різних типів на місяць, а також налагодив постачання або складання у рф іранських дронів типу “Шахед” у кількості щонайменше 150 одиниць на місяць.

Задум Кремля типово кривавий, безглуздий і безперспективний

По-перше, немає жодних ознак, що українська ППО-ПРО, яка створюється за допомоги наших союзників, виснажується. Що-що, а рахувати на Заході вміють, воєнна логістика працює, запас протиповітряних засобів буде поповнюватися. Зокрема, це підтверджує окреме рішення США про надання Україні 300 млн $ саме на ракети для ЗРК, зокрема на "Петріот".

По-друге, не бачу підстав, щоб жорстокі бомбардування підштовхнули українське суспільство і, відповідно, українську владу на поступки агресору. Навпаки, ми стаємо лютішими і починаємо огризатися. Невідомі дрони, які атакували Москву та її передмістя, тому свідчення.

Є ще один важливий момент. Виходячи з тактики ворога, протягом місяцю слід очікувати найбільш потужного удару по Україні — і ракетами всіх типів, і дронами. Це буде така спроба нанести завершуючий нокаутучий удар. Але і в війні, і в боксі Україна, як відомо, непереможна.

Олександр Кочетков, військовий аналітик, експерт з ракетно-ядерного озброєння

Головне