Психологія подарунка: що купити для близьких на Миколая

Психологія подарунка: що купити для близьких на Миколая

Вітаю, шановні читачі. Попереду час див та подарунків від Святого Миколая. Аби подарунки були доречними, до підбору треба ставитися відповідально та реально. Я розкажу про те, як "допомогти" Святому Миколаю обрати бажане. Тож, почнімо. 

Вибір подарунків на свята часто стає для нас справжнім викликом. Як обрати подарунок, аби він промовисто висловив близьким нашу любов? Ось декілька лайфхаків.

1. Враховуйте інтереси людини. Обирайте подарунок не на свій смак, а на смак того, кому даруєте. Дейл Карнегі казав: "Я люблю полуниці з вершками, але риба чомусь віддає перевагу черв'якам. Тому, коли я йду на риболовлю, я думаю не про те, що люблю я, а про те, що любить риба". Перенесіть цей принцип на подарунки. І Ви зможете обрати те, що дійсно порадує вашу близьку людину.

2. Слухайте підказки. Іноді люди яскраво демонструють, чого вони хочуть. Але ми не звертаємо на це уваги. Почніть спостерігати: про що людина говорить із захопленням, на що задивляється у вітрині магазину, що прямо називає своєю мрією. Читати її історію пошуку у браузері, звісно, не варто. Але мʼяко поцікавитися бажаннями щодо подарунків можна.

3. Цінуйте емоції. Емоції від подарунків залишаються з людиною значно довше, ніж самі подарунки. Для прикладу, пригадайте свій найкращий подарунок дитинства. Відчули емоцію радості? Звісно, адже вона назавжди у вашому серці. А як щодо самого подарунку? Навряд чи ви його досі зберігаєте. Матеріальні речі мають значення, але найважливіше - це емоції. Запитайте себе: що ви хочете, щоб відчула людина, яку ви вітаєте? Радість, вдячність, тепло? А що могло б у нею цю емоцію викликати?

4. Уникайте шаблонів. Подарунки "для галочки", наприклад, банальні речі без особистого підтексту, рідко викликають щире захоплення. Додайте до вашого подарунка індивідуальність. Це може бути гравіювання, листівка з теплими словами або щось зрозуміле лише вам і тому, кому призначено подарунок.

5. Не зациклюйтесь на ціні. Вартість подарунка не визначає його цінності. Душевний, щирий, продуманий подарунок з невеликим прайсом може викликати більше радості, ніж дорогий, але не щирий. Памʼятайте, що ваші увага і турбота важливіші за кошти.

Тож, даруйте та дивуйте! Нехай  ваші подарунки будуть бажаними, а зимові свята принесуть радісні емоції та гарний настрій. Саме цього нам не вистачає під час війни. 

Олена Шершньова, практикуюча психологиня

Головне