Примушення до підписання договорів: що стоїть за російською атакою на Україну - Денисенко

Примушення до підписання договорів: що стоїть за російською атакою на Україну - Денисенко

Трамп відклав ультиматум на пару тижнів. Сьогоднішня атака на Україну і, хай пробачать мені інші регіони, особливо на Київ, - це примушування до підписання договорів. Але давайте спробуємо зрозуміти, що стоїть за ширмою слоганів, які сиплються з різних сторін.

Я вважав і вважаю, що в основі нинішньої ситуації (пропозиції США) лежить угода запропонована Дмітрієвим під час першої зустрічі в Ер-Ріяді. Я про це багато писав, але повторю: Путін запропонував США продавати російські підсанкційні товари в "недружні країни" (перш за все ЄС). Це десятки мільйонів доларів по року вже сьогодні. Інвестиції в видобуток енергоресурсів чи Арктику - це поки лише ширма. В обмін на це США добивається зняття санкцій зі сторони ЄС.

Європа, я впевнений, буде готова до цих угод, але виключно в обмін на вирішення питання мит. Плюс безпекового фактору (питання України та парасолька НАТО). І, безумовно, - це питання Гренландії. Україна зараз - це щит, яким ЄС прикривається для вирішення своїх екзистенційних проблем.

Путін вважає, що його позиція "win-win". Зняття санкцій - перемога. Продовження війни без допомоги США він розцінює позитивно. Але для нього зараз пріоритет - санкції. Через обвал ціни на нафту і реальну технологічну деградацію, Путіну потрібне зняття санкцій. Плюс він розуміє, що в нинішній ситуації він виходить на пряму комунікацію з США і може отримати люфт в комунікації з Китаєм.

Наша зовнішньополітична гра, наскільки я її розумію, - продовження ідеї розвалу росії вже сьогодні.
З того, що можна зрозуміти з заяв Трампа - він вирішив відтермінувати введення ультиматуму ще на пару тижнів. І зараз ми не маємо просто права розсваритися з США. Як би це складно не було.

Вадим Денисенко, політолог

Головне