НАТО оточує росію або що означає вступ Фінляндії до Альянсу

НАТО оточує росію або що означає вступ Фінляндії до Альянсу

Росія оточує себе кордонами з НАТО на Півночі. 4 квітня 2023 року  Фінляндія стає 31 членом НАТО. Це підтвердив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.  

Що сказати, росія робить все можливе, щоби нейтральних країн ставало меньше. Маски зняті. Всі розуміють, що таке росія після неспровокованої та незаконної повномасштабної агресії проти України.  Це особливо розуміють країни, які межують із рф, такі як Фінляндія. Їхній спільний кордон - 1300 км. 

Інтеграція до НАТО

Ще 10 лютого депутати фінського парламенту вирішили адаптувати всі необхідні закони для вступу в Альянс до виборів на початку квітня. Це правильне рішення з огляду на те, що були і зовнішні сили, які заважали вступу. 

Не будемо говорити про мотивації Туреччини та Угорщини (чи то Орбана), але від позиції цих країн залежала можливість швидкого приєднання до блоку. До речі, сусідній Швеції, ще прийдеться провести низку переговорів із Туреччиною задля вступу до НАТО.

А якщо говорити, про внутрішні чинники Фінляндії, то тільки що в країні пройшли вибори. Владна партія зайняла 3-тє місце. То ж ситуація в парламенті зміниться, також переформується уряд, починаючи із посади Прем'єра. 

То ж треба привітати Фінляндію, що вона пройшла цей непростий шлях внутрішньої та зовнішньої політики і все ж стає членом НАТО задля забезпечення своєї національної безпеки. Тепер можлива агресія рф проти країни, призведе то в активації 5-ї статті договору НАТО: Фінляндію захищатимуть всі члени Альянсу.  А від росії можна чого завгодно чекати. 

Геополітика

Що ця подія означає із геополітичної точки зору? 

Це означає, що на позицію росії, коли вона говорить, що розширення НАТО це ескалацію, і вона буде “діяти”, уже не зважають. Москва, до речі, одразу вибухнула пропагандистськими заявами, що підсилить свої кордони на півночі. Але від заяв до справ у росії, всі бачать, часто зв’язок губиться. 

Вже ніхто не дбає про те, щоб не тривожити росію . Навпаки, показують росії, що їй не вірять і працюють на випередження, аби та навіть не думала робити чергових дурних необачних кроків. 

А ще це означає, що Альянс прокинувся. Він в розвитку і готовий приймати нових членів і нові реалії. Це дає великі шанси на швидке приєднання і України після закінчення війни. Тим паче зважаючи на те, що сьогодні українська армія є найбільш боєздатною армією Європи. 

Дмитро Васильєв, політолог

Головне