На філософському факультеті викладачі неодноразово зазначали, що не можна втілити у життя всі ідеали одночасно хай би якими високими вони не були.
Чому? Бо вони бувають взаємовиключними.
З огляду на це, питання з ідеалами зводиться або до прийнятного у кожному суспільстві балансу між ними, або до встановлення пріоритетів.
"Олімпійський дух"
Я так бачу, що експерти МОК, які вважають, що заборона росіянам і білорусам брати участь в Олімпійських іграх суперечить Олімпійській хартії і духу олімпійського руху, не вчилися на філософському факультеті. Філософію права вони також мабуть не дуже шанували.
Інакше б розуміли, що Олімпійську хартію і ідеали олімпійського руху створювали не для того, щоб за ними ховалися вбивці, ґвалтівники, мародери та ті, хто підтримує і сприяє вбивств,у, ґвалту, мародерству тощо.
І у її фундаменті лежать ідеали гуманності і миру. Вона не є альфою і омегою, наріжним каменем людської цивілізації. Вона вписана у ширший контекст і має своє місце в ієрархії пріоритетів і цінностей.
Гроші на п'єдесталі
Хоча всі ми прекрасно усвідомлюємо, що справа не у філософі, а у ГРОШАХ. Вони, судячи з усього, мають найвищий пріоритет для шанувальників Олімпійської хартії і ідеалів олімпійського руху.
Шкода, що олімпійська хартія і олімпійський дух не захистили українських спортсменів, українську спортивну інфраструктуру він знищення рашистами.
А згадувати про стерті з лиця землі українські міста, мільйони біженців, сотні тисяч загиблих цивільних, тисячі замордованих і гвалтованих громадян України мабуть не варто, БО ОЛІМПІЙСЬКА ХАРТІЯ ДО НИХ СТОСУНКУ НЕ МАЄ.
Ось такий він олімпійський рух і олімпійські цінності…
Валентин Гладких, політолог