Друзі, знову привіт. Бажаю здоров'я! А давайте сьогодні знову поговоримо про гриби! Ні, не про ті, що збирають на вихідних у лісі (до речі, почитайте про отруйні гриби у моєму попередньому блозі).
Сьогодні пропоную підняти тему, яка, на жаль, заполонила інтернет - на багатьох сайтах просто рясніють ролики про "користь" сушених мухоморів і не тільки.
Все більше набирає популярність новий метод вживання різних речовин методом мінімального дозування. Найбільш розповсюдженим методом є мікродозинг різних грибів та рослин. Але що насправді містить в собі ця продукція? Це ліки чи отрута? Давайте розбиратися разом.
Для початку трохи історії і взагалі самого розуміння даного терміну:
Мікродозинг - практика використання дуже малих доз наркотичних речовин з метою підняття фізичних та психологічних сил, підвищення креативності, працездатності, комунікабельності та ефективності у вирішенні завдань, досягнення емоційного балансу або ж для лікування тривоги, депресії чи залежності.
Як виходить з пояснення, мова йде аж ніяк не про гриби, а про серйозні препарати, вживання яких чітко регламентоване законом та рекомендаціями фахівців.
Щодо діючої речовини, яка міститься в популярному наразі "мікродозингу мухоморів", а саме мускарину.
Скільки би користі не перераховували псевдонауковці, треба розуміти, що мускарин є надзвичайно отруйною речовиною і достатньо всього 3-5 мг, саме така кількість буде міститися у двох трьох грибах, щоб стати смертельною для людини. Менше дозування може викликати печінкову та ниркову недостатність. Тому наразі немає жодної доведеної інформації саме про користь вживання мускарину, а навпаки все частіше констатуються випадки важких отруєнь.
Так, наразі в багатьох країнах тривають дослідження щодо застосування певних речовин з корисною метою, які містяться у грибах, але мова йде саме про псилобіцин і виділяють його з групи зовсім інших грибів.
У світовій медичній практиці зустрічаються випадки застосування прийому псилобіцину здебільшого у психіатрії та при лікуванні наркотичної залежності. І взагалі не йдеться про системну дію на внутрішні органи, або профілактику інших захворювань, до того ж таке лікування чітко контролюється лікарями.
Тому, переслідуючи користь, слід спершу розібратися в методах досягнення лікувального ефекту та у жодному разі не наслідувати рекомендації "фахівців з інтернету" або просто піддаватися модним тенденціям.
Євгенія Менжуліна, лікарка-інфекціоністка