Глобальна торгова війна: як Трамп "оздоровлює" Америку за рахунок інших країн

Глобальна торгова війна: як Трамп

Азійські індекси також падають. Як приклад, композитний індекс обвалився на 7% і повторив антирекорд 2008 року. Індекси в Японії, Індії та Південній Кореї знизилися на 5%, тайванський взагалі на 9%. Ризик рецесії в США збільшено до 45%. Багато хто говорить про повторення 2008 року.

На мій погляд, оскільки йдеться про рукотворний прокол "Глобальної бульбашки", ситуація за економічними наслідками може дещо нагадувати ситуацію 2020 року (якщо вона розвиватиметься в рамках Глобальної торгової війни). До речі, моя версія про роздягання Європи виявилася правильною. Трамп заявив, що:
"Ми встановили великий тариф для Європи. Вони сідають за стіл переговорів.
Вони хочуть поговорити, але розмов не буде, доки вони не платитимуть нам великі гроші щороку, насамперед за сьогодення, а й за минуле". Тобто, йдеться про репарації у вигляді ренти за безпеку, фактично за весь період після Другої світової війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Америці зберігаються світові запаси золота - Кущ

За рахунок цих репарацій США планують "оздоровити" свій макрофін: знизити дефіцит бюджету і від'ємне торгівельне сальдо, уповільнити динаміку зростання держборгу і вартість його обслуговування. У розумінні Трампа, ЄС має заплатити США за час його каденції близько трильйона доларів таких репарацій у вигляді мит.
Тобто Європа повинна буде витрачати на мита на користь США приблизно 1% свого ВВП на рік.

Якщо згадати вимогу Трампа до ЄС щодо збільшення військового бюджету до 5% (що наразі нереально), отримуємо модель податкових і рентних кліщів, за яких така політика ризикує призвести до перемоги правих у Франції, Німеччині та Центральній Європі (крім Словаччини). Ну а з Китаєм, на відміну від Європи (з якою США ведуть гру на роздягання), йде "Війна глобальна, торгова війна".

Олексій Кущ, економіст, фінансовий аналітик 

Головне