Ескалація на Балканах: чи буде зачистка Придністров'я на шляху до перемоги

Ескалація на Балканах: чи буде зачистка Придністров'я на шляху до перемоги

Придністровський конфлікт є тривалою суперечкою між Придністров'ям, регіоном у Молдові, та молдавським урядом. Конфлікт почався 1990 року, коли Придністров'я оголосило про свою незалежність від Молдавської РСР. Молдова не визнала цієї незалежності і відправила війська на територію Придністров'я. Це призвело до короткочасної війни, яка закінчилася перемир'ям у 1992 році.

Проте мирна угода не вирішила проблеми, і конфлікт продовжувався. З того часу Придністров'я оголосило себе незалежною державою, але її незалежність не визнана міжнародною спільнотою. Багато країн вважають, що Придністров'я є частиною Молдови.

Проблема Придністровського конфлікту полягає в тому, що він продовжує розділяти суспільство та створювати проблеми для жителів регіону. Це призводить до того, що на території Придністров'я існують дві різні системи правління, дві різні валюти, дві різні армії та дві різні культури. Це ускладнює життя для людей, які живуть на території регіону, та створює проблеми для економіки та соціального розвитку. Придністров'я є також осередком злочинних угруповань та територією контрабандного обігу товарів.

Конфлікт також створює проблеми для відносин між Молдовою та росією. росія підтримує Придністров'я, надаючи йому фінансову допомогу. Молдова вважає, що це втручання у її внутрішні справи і вимагає, щоб Росія припинила свою підтримку Придністров'ю.

Загалом, Придністровський конфлікт залишається невирішеним та продовжує створювати проблеми для всіх, хто пов'язаний із цією територією. Вирішення цієї проблеми вимагає участі міжнародної спільноти.

Перспективи деокупації "ПМР"

Придністров'я може піти в історію. Виглядає так, що росіяни готуються морально до здачі регіону. Придністров’я широко обговорюється сьогодні у російських ЗМІ та пабліках. російська пропаганда залякує різними "провокаціями Заходу і України" і очікує, що Придністров’я потрібно буде обороняти силою.

Гіркіна бісить можливість, що українці заберуть те, чим росіяни "володіли" ще до путіна. Також він говорить, що після зайняття Придністров’я, українці візьмуть в полон військових та відставних військових, і це буде величезний обмінний фонд для обміну полоненими. Схоже, що Гіркін вже переконаний, що Придністров’я буде вичищене від росіян.

Очільник дипломатичного відомства ЄС Жозеп Борель заявив, що ЄС готовий допомогати Молдові в умовах посилення тиску з боку росії. Очевидно, ця заява прозвучала після інформації про намагання росіянами дестабілізувати політичну ситуацію в Молдові та й взагалі повалити там обрану владу через влаштовані росіянами маніфестації, провокації та спецоперації.

Угорська WizzAir призупинила польоту в Молдову із міркувань безпеки.

Новий очільник уряду Молдови Дорін Речан сказав, що наявність російського військового контингенту в Придністров’ю не є доцільною. Призначення нового очільника молдовського уряду та його заява прозвучала на фоні передачі інформації від України Молдові, що росія планує здійснити в цій країні державний переворот.

В українському інформаційному просторі звучить все більше інформації про те, що частиною деокупації України має бути також вирішене питання зачистки Придністров’я та Білорусі від російських військ.

Очевидно, що зачистка Придністров’я від російських військових угрупувань дозволить не утримувати наші українські частини біля кордонів із "ПМР" та дозволить їх використати в контрнаступі для деокупації наших територій.

Тож вірогідність того, що в Придністров’ї щось відбудеться і ЗСУ на прохання Кишинева зачистять цю частину Молдови від російських угрупувань є цілком ймовірною й обґрунтованою, зважаючи на те, що росія - агресор і знищення військ агресора є законною метою для України.

Дмитро Васильєв, політолог

Головне