Питання поставки німецьких танків Leopard буде вирішене на цьому тижні.
Воно розподіляється на два напрямки: надання дозволу на поставки і безпосередньо поставки.
Вочевидь, німців дотиснули. Вони погодяться надати дозвіл, в першу чергу, Польщі та тим країнам, які хочуть зробити це і мають можливості. Окрім того, німці обміркували і зроблять заяву про поставку власних танків, хоча би роти (це 10-14 танків). Німці можуть надати Leopard 2А6 – це більш сучасні танки, ніж Leopard 2А4, які надають інші країни. У Німеччині не хочуть втрачати перспективу подивитися на них на полі бою. Крім того, американці наблизились до того, щоб передати власні танки (до 10 штук), бо вони привикли “бути попереду”.
Таким чином в цілому буде до сотні танків типу Leopard. Сюди також можуть увійти Challenger 2, але французи ще думають. Але 300 танків, про які казав Залужний, все ж таки не назбирається, втім буде велика кількість бойових броньованих машин (які погодили на зустрічі “Рамштайн”).
Наприкінці місяця розпочнеться підготовка до передачі танків, а на початку березня вже можемо їх очікувати готовими для використання на полі бою.
Для ефективного наступу на окремій ділянці потрібна одна бригада (близько ста танків), але можуть бути варіанти, коли буде поєднання танків і броньованих машин для формування окремих бригад. Нова техніка унеможливить просування противника і змусить їх перегрупуватися до оборони, українці ж зможуть піти у контрнаступ.
В цілому, танки це елемент, який можна ефективно застосовувати в обороні, але, в першу чергу, призначений для наступальних дій. Тобто, щоб здійснити наступ, піхоту потрібно пересадити на бойові броньовані машини на степових напрямках, а у нас південь саме такий. Допомогти нашій піхоті на суходолі ударними засобами повинна авіація. Маю надію, що питання авіації буде розглядатися вже на наступному “Рамштайн” вже у лютому. Будемо очікувати відповідний прорив по наданні авіації і ракет дальністю більше 100 кілометрів.
Що стосується ремонту, у нас є підприємство “Укроборонпром”. Також великі ремонті підприємства у наших партнерів. Зокрема у Польщі є потужності для ремонту танків Leopard та навіть Abrams. Будемо співпрацювати з ними, тому що в умовах інтенсивних бойових дій ремонт – одна із ключових ланок в системі.
Контрнаступ ЗСУ залежить від того як швидко нам прийде зброя. Приблизно потрібно чекати 8 тижнів. Хочу зауважити, що противник не втрачає час, вони готують резерви, їхні мобілізовані війська вже воюють на фронті. Ми вже відчуваємо наскільки їх багато і це суттєво впливає на бойові дії на донецькому напрямку. У нас були перспективи контрнаступу на півночі Луганщини і в напрямку Мелітополя Запорізької області, але бракувало ресурсів. Тим часом противник швидко перекинув туди війська і техніку, і побудував глибоку оборону.
Отже, швидкість контрнаступу ЗСУ залежить від оперативності набору резерву і тієї техніки, яка повинна приїхати. Але це треба зробити раніше, ніж росіяни сформують наступні 300 тисяч. Тому так чи інакше пік цієї фази війни на березень місяць.
Ігор Романенко, військовий експерт, засновник БФ “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант запасу
До переліку увійшли Ані Лорак, патріарх РПЦ Кирило, Віктор Медведчук, Ігор Крутой і не тільки