Гастрит — ефективні методи діагностики та лікування

Гастрит — ефективні методи діагностики та лікування

Гастрит — це захворювання, яке знайоме більшості молоді. Його часто діагностують школярам та студентам, які не контролюють режим свого харчування та дієту, через що слизова шлунку постійно пошкоджується. На фоні цього пошкодження з'являються характерні симптоми, які приносять постійний (нерідко — значний) дискомфорт. Лікування цієї патології комплексне, направлене на регенерацію слизової, знищення етіологічного фактора та боротьбу з можливими ускладненнями. Для цього застосовується низка препаратів, деякі з яких відомі людям після лікування інших хвороб. Якщо ознайомитися з інструкцією до Смекти (ви можете це зробити за посиланням https://anc.ua/ru/product/smekta), то можна помітити, що її властивості корисні не тільки при розладах випорожнень, а й запаленні шлунку. Тому після появи перших ознак слід звернутись до спеціаліста, який призначить вам ефективне лікування. Існує багато класифікацій гастриту — залежно від причин виникнення, основних проявів тощо. Підбір препаратів базується на цих даних, що отримуються шляхом всебічної діагностики. 

Як діагностувати гастрит

Будь-яка діагностика починається з фізикального обстеження — пальпації, аускультації. Проводиться загальний огляд (при запаленні слизової шлунку є і зовнішні ознаки, наприклад, неприємний запах з рота). Потім лікар призначає діагностику:

  • Лабораторну. Проводяться загальні та біохімічні аналізи крові, імунологічні обстеження. Обов'язково перевіряється наявність хелікобактерної інфекції — дихальний тест, виявлення антигенів до бактерії. Якщо на слизовій є ерозії та виразки, у калі може виявитись прихована кров. За необхідності може бути проведене гістологічне дослідження тканин, взятих зі слизової.
  • Інструментальну. Обов'язково призначається гастродуоденоскопія, під час якої лікар оцінює стан слизової оболонки і може взяти біопсію. Може бути проведене рентгенографічне дослідження, якщо є підозра на появу виразок і їх перфорацію.

На підставі результатів цих досліджень лікар встановлює точний діагноз та визначає необхідний об'єм лікування. 

Яке лікування призначають при гастриті

Його обсяги залежать від ступеня тяжкості та загального стану пацієнта. Частіше за все призначають:

  • препарати, дія яких направлена на знищення хелікобактерної інфекції;
  • кислотознижувальні засоби;
  • протизапальні (у деяких випадках).

Знайти їх ви можете за посиланням https://anc.ua/ru. Якщо гастрит ускладнений іншими патологіями або просто протікає важко, може знадобитися стаціонарне лікування. У такому разі навіть проводяться оперативні втручання, наприклад, ушивають виразку. Також важливим аспектом є дієта, направлена на захист слизової.

Головне