Залякування Тайваню Китаєм триває. За минулу добу тайванські Збройні сили зафіксували наближення до острівної держави 38 китайських винищувачів та інших бойових літаків, а також шести кораблів Народно-визвольної армії КНР.
З вказаної кількості літаків в зону протиповітряної оборони Тайваню увійшло 19 повітряних суден, серед яких:
- п'ять радянських багатоцільових винищувачів Су-30,
- вісім китайських винищувачів J-10,
- два китайських тандемних ударних винищувача J-16,
- безпілотники TB -001 та BZK-005,
- китайський багатоцільовий військово-транспортний літак Y-8.
Як пише AP, китайське командування заявило, що підняло літаки у зв'язку з прольотом протичовнового патрульного літака ВМС США P-8A Poseidon через Тайванську протоку.
"Такі дії повністю доводять, що США порушують мир і стабільність у Тайванській протоці та створюють ризики безпеки у ній. Війська театру військових дій постійно підтримують високий рівень бойової готовності та рішуче захищають національний суверенітет та безпеку, а також регіональний мир та стабільність", - вказано у заяві Народно-визвольної армії КНР.
У США на закиди Китаю відповіли. 7-й флот США заявив, що політ P-8A Poseidon не порушує міжнародного права і "демонструє відданість Сполучених Штатів вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону".
"Сполучені Штати продовжуватимуть літати, плавати і діяти скрізь, де це дозволено міжнародним правом, у тому числі в Тайванській протоці", - вказано у заяві.
Суттєве загострення навколо Тайваню відбулося після відвідин острівної держави на той момент речниці Палати представників США Ненсі Пелосі у серпні 2022 року.
Раніше цього місяця стало відомо, що з огляду на загрози з боку Китаю Тайбей вирішив придбати у США близько 400 протикорабельних ракет Harpoon.
Як писав "Ми-Україна" раніше, польський прем’єр Матеуш Моравецький вважає, що якщо Україна програє, наступного дня Китай може напасти на Тайвань.