Зернова ініціатива: Україна має на меті продовжити угоду на рік або зробити постійною

Зернова ініціатива: Україна має на меті продовжити угоду на рік або зробити постійною

Чорноморська зернова угода має бути продовжена. Україна нині має на меті домогтися збільшення терміну її дії щонайменше на рік або зробити постійною

Про це повідомила старша аналітикиня Центру досліджень сучасної Туреччини Євгенія Габер в ефірі "Ми-Україна".

Вона зазначила, те, що ініціативу потрібно продовжувати кожні 120 днів - дає можливість росіянам постійно шантажувати учасників "зернової ініціативи". Наразі угода діє до 20 березня 2023 року.

"Зараз вона продовжується. Це означає, що кожні 120 днів росія має можливість, окрім того, що напередодні блокувати роботу коридорів, так і висувати кожного разу нові вимоги. Тому другий момент про який зараз говорить українська сторона в сенсі розширення - це продовження або безстрокове або як мінімум на один рік", — розповіла Габер.

Нагадаємо, напередодні очільник турецького зовнішньополітичного відомства Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина всіляко сприяє продовженню дії Чорноморської зернової угоди, укладеної між Україною, ООН та рф. Також Анкара працює над усуненням проблем з експортом українського зерна, які спостерігаються зараз.

Зернова ініціатива почала діяти 22 липня 2022 року. Перший корабель з українським зерном вийшов з одеського порту 1 серпня. Від початку дії угоди про “зерновий коридор” та станом на лютий з портів Великої Одеси Україна відправила 21 мільйон тонн зерна. Майже половина вказаного обсягу припала на експорт кукурудзи. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, Міноборони зараз працює над законопроєктами, які врегулюють питання про альтернативу строковій службі.

Головне