Зеленський: Україна не втягуватиме у війну країни НАТО

Президент України Володимир Зеленський заявив, що наша країна не має наміру втягнути будь-яку країну-члена НАТО у війну, яку розв’язала рф. Саме тому Україна розуміє, що не зможе приєднатися до Альянсу, поки тривають бойові дії.

Про це глава української держави заявив на прес-конференції з президентом Естонії Аланом Карісом у Києві.

“Ми люди адекватні, розуміємо, що жодну країну НАТО ми не будемо втягувати у війну. Тому ми розуміємо, що не будемо членами НАТО поки іде ця війна. Не тому, що не хочемо, тому що це неможливо”, – підкреслив президент.

За словами Зеленського, Україна не шукає альтернативи членству в НАТО. При цьому державі необхідні гарантії безпеки до закінчення війни проти росії. Він зазначив, що під гарантіями безпеки маються на увазі санкції, фінансові гарантії, зброя тощо.

“Те, що є сьогодні не в документах, а є в реальності. Якщо ми хочемо мати їх на папері, то там повинно бути чітко вказано або супроводжуватись чимось конкретним, що ці гарантії безпеки діють, поки Україна не отримає головні гарантії безпеки, а саме – членство в НАТО”, – додав Зеленський.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, президент Володимир Зеленський у своєму виступі на саміті Європейської політичної спільноти заявив, що є три кроки того, як Євросоюз наразі може допомогти Україні. Як зазначається, президент відкривав дискусію після виступи президентки Молдови Маї Санду. Він переконаний, що його пояснення відомі партнерам.

Головне