Юрчишин: В Україні вдалося подолати пандемічний рівень корупції

Починаючи з 2014 року в Україні суттєво скоротився рівень корупції. Про це в ефірі телеканалу “Ми-Україна” розповів перший заступник голови антикорупційного комітету Верховної Ради України Ярослав Юрчишин.

“Зараз в Україні не той пандемічний рівень корупції, який був раніше. Він складний, він, ще можна сказати, впливає на всі сфери нашого життя. Але ми дуже непогано рухаємося з тим, щоб його мінімізувати. Тобто корупцію не просто можна буде здолати, ми її долаємо зараз”, – зазначив Юрчишин.

Також він додав, що представлена Кабінетом міністрів Державна антикорупційна програма є п’ятирічним планом боротьби з корупцією.

“Нова антикорупційна програма сама собою нічого не змінить. Бо це документ, який ми приймаємо, щоб по-перше суспільство бачило, що за п’ять років ми плануємо зробити. І плани тут насправді грандіозні… Ми на п’ять років показуємо суспільству, що ми не лише будемо карати за корупцію. Ми будемо робити все, щоб правила, які існують в державі, не дозволяли корупцію в принципі. Ну і карати доведеться менше, бо це нереально створити схему, то в принципі хто ж її створить”, – пояснив парламентар.

За його словами, одним з основних пунктів цієї програми є визначення критеріїв доброчесності суддів.

“Нам потрібно визначити на рівні законодавства критерії доброчесності суддів. Бо в нас є поняття, що судді мають бути доброчесними. Але, власне, що означає ця доброчесність, кожен може трактувати сам для себе. Бо такого визначення в законодавстві немає. Це досить складно зробити навіть в західних країнах, не всюди це вдалося. Але нам це критично необхідно”, – наголосив Ярослав Юрчишин.

Як повідомляли “Ми-Україна”, Кабінет Міністрів на засіданні у суботу, 4 березня, затвердив Державну антикорупційну програму

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…