Цього тижня очікується чергова зустріч у форматі "Рамштайн". Керівники оборонних відомств понад 50 країн світу зберуться вдванадцяте, щоб обговорити військову допомогу Україні. На цю зустріч – великі надії. Чого чекати від чергового засідання "Рамштайну" розповів наш кореспондент.
Яку допомогу отримувала Україна за підсумками зустрічей
Новітні танки, які допомагатимуть нам звільняти тимчасово окуповані території. Системи ППО, що ефективно закривають наше небо, зокрема, і від балістики. Сотні тисяч снарядів та сучасні системи ураження ворога. Усе це – плоди кропіткої праці так званого формату "Рамштайн". Цього тижня міністри оборони понад 50 країн світу зберуть знову.
"Зміцнення ППО/ПРО залишається нашим пріоритетом №1. Наземні системи – від ПЗРК до потужних батарей та ракети до них незмінно у фокусі. Про це, зокрема, ми будемо говорити з колегами на черговій зустрічі у форматі "Рамштайн", - написав міністр оборони України Олексій Резніков.
Саме питання протиповітряної оборони – одне з головних і останніх засідань. Ми вже отримали Patriot, IRIS-T та NASAMS, які ефективно захищають нас від російського терору. Вони збивають, зокрема, і надзвукові цілі, що кілька місяців тому здавалося неможливим. Але ми потребуємо більше, щоб збивати не тільки ракети, але і ворожу авіацію на лінії зіткнення, каже військовий експерт.
"На жаль, ті системи, які у нас зараз є, не достатньо. У нас є довжелезний фронт, лінія зіткнення, де відбуваються бойові зіткнення. Це приблизно 1500 км на ділянці від Луганська до Херсону. Крім того, у нас ще є держкордон, на якому ворог також намагається наносити бойове ураження. Кількість, яку нам треба, оцінити дуже важко. Я думаю декілька десятків треба Patriot, щоб прикрити всю територію України", - пояснив військовий експерт Павло Нарожний.
Яку зброю очікує українська сторона?
Як і минулого засідання, одне з ключових питань – боєприпаси до тієї зброї, яка вже є в Україні. Це і системи ППО, і артилерія, і стрілецька зброя.
Вже традиційно обговорять і питання логістики, доставки, ремонту та обслуговування західної техніки. А ще надання нам більшої кількості бронетехніки, бо готуючись до контрнаступу ми потребуємо формування потужного "броньованого кулака".
"В першу чергу це не тільки танки, це і БТРи, БМП, колісна техніка, броньовані джипи для переміщення особового складу. Це БТР, БМП для підтримки і транспортування на полі бою та з поля бою. Самі танки. Всі ці питання досі актуальні", - додав Нарожний.
Обговорюватимуть і питання надання Україні західних літаків. Експерти впевнені, очікувати прийняття такого рішення саме на 12-му Рамштайні не варто. Втім, за словами Резнікова, сумнівів немає – літаки нам дадуть, слід тільки набратися терпіння.
Як писав "Ми-Україна" раніше, “Укрнафта” постачатиме пальне найбільшій агрокомпанії України.