Як переконати близьких евакуюватися під час війни: поради військового психолога

Як переконати близьких евакуюватися під час війни: поради військового психолога

У період бойових дій мільйони українців уже покинули свої рідні домівки та поїхали якомога далі від постійних обстрілів. Однак є й ті громадяни, що до останнього не хочуть виїжджати.

Як переконати полишити рідну домівку для власної безпеки розповів військовий психолог, офіцер ЗСУ Андрій Козінчук в ефірі "Ми-Україна".

"З приводу цивільних у Бахмуті це взагалі моя голова біль і геморой одночасно. Всі логічні відповіді закінчилися, а лишилися лише емоційні. Треба боротися з претензіями. В основному це "я тут прожила - я тут і помру". Відповідь така: "Нам є ще для чого та для кого жити, і є варіанти трохи подивитися на світ". Інша ситуація – "мене там ніхто не чекає", що також не правда. Якщо ваші рідні та близькі говорять таку фразу, то скажіть конкретно куди вони переїдуть, в якому місті вони будуть, покажіть фотографії та розкажіть, де вони будуть жити та чим займатися. Розкажіть, що у нас є світло, вода, газ. Поясність логістичний шлях", - розповів він.

За його словами, люди не хочуть евакуюватися не через те, що "вони там народилися", а від того, що їхати у невідомість – страшно, у той час, як лишитися у небезпечному місці – конкретно та зрозуміло.

"Мені боляче дивитися на цивільних у зоні бойових дій. Їм і страшно, вони якось виживають. Там перебувати небезпечно", - додав психолог.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, авіація Сил оборони за минулу добу завдала 13 ударів по районах зосередження російських загарбників. Також наші захисники збили ворожий штурмовик Су-25, гелікоптер Мі-24 та сім безпілотників.

Головне