Як отримати довідку ВПО та допомогу на проживання: покрокова інструкція

як отримати довідку ВПО

Оформити документ і подати заявку на щомісячну виплату внутрішні переселенці можуть як особисто, так і онлайн. Для кожного з цих випадків є свій механізм.

Про це повідомляє прес-служба Мінреінтеграції.

Як оформити довідку ВПО офлайн

Для подання заяви потрібно мати при собі документи, що посвідчують особу та засвідчують реєстрацію особи в населеному пункті, що був окупований або де ведуться активні бойові дії.

Подати заявку можна:

  • у ЦНАПі тієї громади, де знаходиться внутрішньо переміщена особа;
  • через Управління соціального захисту населення;
  • через уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Як оформити довідку та допомогу ВПО онлайн

Заяву можна подати через застосунок “Дія”. Для цього потрібно авторизуватися та обрати послугу “Допомога для ВПО”. У застосунку послуга комплексна: отримання довідки ВПО та виплати.

У застосунку має відображатися картка платника податків та один з паспортів:

  •  ID-картка
  • або закордонний біометричний паспорт.

Довідку ВПО для дитини до 14 років може оформити один з батьків. Для цього у застосунку одного з батьків, який оформляє послугу, повинно відображатися свідоцтво про народження дитини.
Під час подачі заяви потрібно поставити відмітку про те, що заява також подається і на дітей.

Нагадаємо, допомога на проживання ВПО надається щомісяця у розмірі:

  • 2000 грн на дорослу людину;
  • 3000 грн на дитину або людину з інвалідністю.

У лютому держава загалом виплатила внутрішньо переміщеним особам (ВПО) 6,3 мільярда гривень. В Мінсоцполітики додали, що у разі затримки виплат слід звернутися до органу соцзахисту за місцем перебування.

Кількість ВПО, що отримували допомогу у торік у жовтні становила 1,7 млн людей. У листопаді їхнє число зросло до 1,9 млн, а станом на січень цього року таких осіб нараховувалось вже близько 2 млн.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, понад 60% жителів тимчасово окупованого Мелітополя виїхали з міста. Це можливо зробити тільки, якщо отримати російський паспорт, тому таких людей не можна вважати колаборантами.

Головне