Всі сербські найманці ПВК “Вагнер” будуть заарештовані, – президент Вучич

Серби, які долучилися до ПВК “Вагнер”, будуть заарештовані після повернення до країни. Відповідну заяву зробив президент країни Олександр Вучич.

Він зізнався, що його “дратує” вербування російською приватною військовою компанією сербів для участі у війні проти України. Саме тому Вучич хоче притягнути таких сербів до відповідальності.

“Серби, яких завербували воювати в Україні, будуть заарештовані, коли вони повернуться додому та будуть у межах досяжності наших установ”, запевнив президент Сербії.

Також він додав, що “дружні країни, так не вчиняють”, маючи на увазі російську федерацію.

Щодо війни в Україні, то, за словами Вучича, Сербія підтримує територіальну цілісність країни.

“І навіть сьогодні я можу вам підтвердити, що Крим, Донбас, Херсон – це все Україна”, – заявив сербський президент.

Нагадаємо, законодавство Сербії забороняє участь своїх громадян у конфліктах за кордоном. Раніше вже кілька сербів отримали вироки за такі дії.

Як повідомляли “Ми-Україна”, помічник державного секретаря США у справах Східної Азії Деніел Крітенбрінк заявив, що китайська супутникова компанія Spacety надавала знімки для ПВК “Вагнер”, найманці якої беруть участь у війні проти України.

Раніше Сполучені Штати Америки визнали ПВК “Вагнера” транснаціональною злочинною організацією. Згодом ПВК “Вагнера” визнала міжнародною злочинною організацією і Верховна Рада України. Після цього українські парламентарі звернулися до урядів і парламентів країн світу також визнати ПВК “Вагнер” міжнародною злочинною організацією.

Головне