Бойові дії на території України триватимуть щонайменше до кінця 2023 року. І російська, і українська сторони скористаються можливостями для продовження наступу, якщо вони з'являться.
Про це йдеться в даних Служби безпеки Латвії. Як зазначається, рф досі ще не змінила свої стратегічні цілі. Саме тому російське керівництво планує відновити наступ після зимового перепочинку. Водночас Кремль розглядає можливість повторення наступу на Київ, адже повна окупація Донбасу є лише мінімальною тактичною метою.
"Відновлення мирних переговорів наразі неможливе, росія не готова покинути територію України, а Україна не готова до територіальних втрат. Сигнали, які надсилає росія про готовність до відновлення переговорів, можна розцінювати як блеф. росія буде головним бенефіціаром будь-якого перемир'я. Їй потрібен час, щоб перегрупуватися і підготуватися", - йдеться в латвійському документі.
Водночас для перемоги України потрібна значно більша військова підтримка країн Заходу. Наразі обидві сторони відчувають дефіцит зброї та боєприпасів, у зв'язку з чим одним з найважливіших чинників, який вплине на майбутній розвиток у війні буде здатність якнайшвидше їх виробляти. Крім того,на бойові дії впливатимуть здатність рекрутувати додаткових військових і фінансово-економічна ситуація як в Україні, так і в росії.
"У 2023 році Україна продовжить звертатися до міжнародної спільноти з проханням не допустити настання втоми від війни. росія продовжуватиме докладати зусиль для підриву західної підтримки України, намагаючись розколоти Захід і продовжуючи поширювати ядерні погрози", - розповіли в Службі безпеки Латвії
Ризик застосування росією ядерної зброї є низьким, оскільки це може призвести до прямого втручання Заходу у війну. Також це відштовхне від Кремля дружні країни, зокрема, Китай або Індію.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, міністри закордонних справ країн G20 та інших держав зустрінуться в Нью-Делі цього тижня. Головними темами стануть війна росії проти України та наростання напруженості між США та Китаєм.