В Україні розпочнуть масове виробництво дронів: уряд затвердив всі необхідні зміни

Кабінет Міністрів затвердив зміни, які полегшать виробництво безпілотників в Україні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

“Сьогодні уряд дав старт масовому виробництву дронів в Україні. Прийнято справді історичну постанову для перемоги, яка значно прискорить створення та постачання вітчизняних дронів на фронт”, – заявив Федоров.

Очільник Мінцифри наголосив, що дане рішення дозволить виробникам дронів не лише розвиватися більш активно, але і конкурувати з компаніями з інших країн. Тобто тепер не потрібно буде витрачати час на довгу бюрократичну роботу, адже допуск безпілотників українського виробництва до експлуатації прискорили.

Також Федоров зазначив, рішення уряду змінює підхід держави до цього бізнесу.

“Важливо, що постанова фундаментально змінює підхід до самого мілтек-бізнесу з боку держави. Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Така регуляція стримувала розвиток українських виробників, стимулювала їх до переїзду за кордон чи маніпуляцій з документами. Це треба було змінити. Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні і залучити більше компаній до виробництва, масштабування та підвищення рівня локалізації комплектуючих, держава підняла частку прибутку до 25%”, – повідомив міністр.

Як повідомляли “Ми-Україна”, Україна регулярно отримує від Австралії одноразові картонні дрони. Йдеться про постачання щонайменше 100 такий БпЛА на місяць. Попри те, що на вигляд вони нічим не відрізняються від дитячих іграшок, такі дрони активно використовуються Силами оборони України для виконання цілого спектру завдань. 

Головне