У Південній Кореї паніка, люди масово скуповують сіль та морепродукти. Такий ажіотаж виник перед запланованим Японією скиданням забруднених вод зі зруйнованої атомної станції Фукусіма, яка використовувалась для охолодження реакторів. Це, за планом, має статись влітку.
Як пише Reuters, жителі Південної Кореї роблять гуртові закупки вказаних товарів для подальшого зберігання. Водночас роздрібні покупці намагаються накопичити запаси, остерігаючись потенційного дефіциту.
"Я турбуюся, що скидання вод може не тільки забруднити (океан) і призвести до проблем зі здоров'ям, а й підняти ціни на сіль та морепродукти", — зазначила одна з жительок Сеулу 67-річна Пак Ен Сіл.
Видання зазначає, що попри налагодження відносин між японською та південнокорейською сторонами останніми місяцями питання скидання більш як мільйона тонн забрудненої води зі зруйнованої АЕС Фукусіма залишається спірним.
Так, травневе соцопитування показало, що понад 85% жителів Південної Кореї виступають проти плану Японії. Сім із десяти осіб заявили, що споживатимуть менше морепродуктів у разі його реалізації.
За даними південнокорейського Міністерства океанів та рибальства, ціни на морську сіль зросли майже на 27% у перший тиждень червня порівняно з двома місяцями раніше. У відомстві це пояснили поганою погодою та падінням виробництва, а не панічними закупівлями. Місцеві торговці, своєю чергою, повідомили про зростання продажів на "40-50%" за останні дні.
На тлі підвищеного попиту виросли також і акції виробників солі та морепродуктів. Акції Insanaga - підприємства, що спеціалізується на виробництві сольових продуктів - у середу зросли на 28%. Акції виробника консервованого тунця Sajo Seafood також зросли більш ніж на 6%.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в МААГАТЕ повідомили, що Запорізька АЕС все ще може качати з водосховища воду для систем охолодження, втім рівень води критично низький. Станом на вечір 8 червня рівень води у водосховищі впав приблизно на 4,1 метра. Для охолодження шести реакторів станції та відпрацьованого палива, станція використовуватиме альтернативні джерела води.