В іранській столиці та інших великих містах на масові протести вийшли стурбовані батьки. Суспільство сколихнули випадки з отруєнням школярок в десятках навчальних закладів по всій країні, пише Reuters.
Упродовж останніх місяців в Ірані зафіксували сотні випадків отруєння дівчат шкільного віку. Місцева влада не виключає, що це справа рук ворогів Тегерану.В іранському Міністерстві охорони здоров’я заявили, що дівчата постраждали від "слабкої отрути”. Низка політиків вважає, що школярок могли отруїти радикальні угруповання ісламізму, які виступають проти отримання дівчатами освіти.
“Один із невідкладних пріоритетів уряду Ірану — якнайшвидше зайнятися цим питанням та надати документовану інформацію для вирішення проблем сімей та притягнення до відповідальності винних", — заявив офіційний представник міністерства закордонних справ Насер Канаані.
Станом на 4 березня таємнича “недуга” торкнулась учениць понад 30 шкіл у принаймні 10 з 31 провінцій Ірану.
Протести батьків, які напередодні відбулись поблизу будівлі Міносвіти в Тегерані, переросли в антиурядову демонстрацію.
Нагадаємо, масштабні протести в Ірані почались у вересні 2022 року після загибелі 22-річної Махси Аміні. Вона померла за три дні після того, як була затримана за неправильне носіння хіджабу. Протести - найчисленніші з 1979 року - поставили під загрозу режим аятоли в країні.
Протестні акції очолили жінки різного достатку та віку. Вони масово стали знімати хіджаби та спалювати їх на камеру.
“Школярки брали активну участь в антиурядових протестах, що розпочалися у вересні. Вони зняли свої обов'язкові хіджаби у класах, розірвали фотографії верховного лідера аятоли Алі Хаменеї та закликали до його смерті” - додає Reuters.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у лютому держава загалом виплатила внутрішньо переміщеним особам (ВПО) 6,3 мільярда гривень.