В Аргентині спалах лихоманки денге: в країні з нею борються, стерилізуючи комарів радіацією

Аргентина наразі переживає один з наймасовіших за останні роки спалах лихоманки денге. Для боротьби з захворюванням в країні взялися стерилізувати комарів – переносників вірусу – за допомогою радіаційного випромінювання.

Як пише Reuters, від початку року на території країни була зафіксовано щонайменше 41 000 випадків зараження, що в рази перевищує показники у попередні роки великих спалахів (2020 і 2016 роки).

Біологи Національної комісії з атомної енергії (CNEA) намагаються здолати вірус, експериментуючи зі стерилізацією самців комара невеликою дозою радіації. В результаті опромінення вони не втрачають здатність до спаровування, проте яйця, відкладені самками після контакту з опроміненими комарами, не розвиваються в личинку.

“Вони стерилізуються за допомогою іонізуючої енергії, і ці безплідні самці випускаються на поля, і коли вони зустрічаються з дикою самкою, їхнє потомство стає нежиттєздатним. Таким чином, шляхом послідовного випуску таких самців ми зможемо скоротити популяцію комарів-переносників”, – розповіла біолог CNEA Маріанела Гарсія Альба.

В Аргентині тестують такий метод з 2016 року. За тиждень фахівці стерилізують в середньому 10 000 самців комара, але у планах – наростити їхню кількість до 500 000.

Лихоманка денге – гостра трансмісивна вірусна інфекція, що передається людям від комарів. Найчастіше зустрічається в районах з тропічним та субтропічним кліматом.

Ця важка грипоподібна хвороба вражає як дітей грудного та раннього віку, так і дорослих людей, але рідко призводить до смерті. Супроводжується наступними симптомами: високою температурою (до 40°C), сильним головним болем, болем в ділянці за очима, м’язовими та суглобовими болями, нудотою, блюванням, збільшенням лімфатичних вузлів або висипаннями.

Як писав “Ми-Україна” раніше, СБУ затримала ще одну пособницю рф під час комплексних заходів у Вінницькій області. Зловмисницею є 30-літня донька колишнього гауляйтера Чорнобаївки Юрія Турульова, якому раніше вже було повідомлено про підозру.

Головне