Українцям пояснили відмінності складання ЗНО та НМТ

Українцям пояснили відмінності складання ЗНО та НМТ

Українцям пояснили відмінності між складанням національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання.
 
Про це в ефірі "Ми-Україна" розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
 
Вона пояснила, що національний мультипредметний тест відрізняється від Зовнішнього незалежного оцінювання тим, що це комп’ютерне оцінювання з трьох предметів, який учасник пройде за один раз. У ЗНО раніше були повноцінні трьохгодинні тести  по кожному предмету.

Цього року два предмети будуть обов’язковими: українська мова та математика. Третій предмет буде на вибір: історія України, одна з іноземних мов, фізика, хімія або біологія.

"Одразу після тестування учасник отримує свій результат у тестових балах на екрані. Це також надбання комп’ютерного оцінювання. Тестування можна буде пройти не лише в Україні, а і за кордоном", - зауважила Вакуленко.

Коли та як буде проходити мультипредметний тест?

Всього на здачу тесту з трьома блоками виділяється 180 хвилин. Абітурієнти самі розподіляють цей час між предметами.

Завдань з відкритою формою відповіді у НМТ 2023 не буде. Але будуть завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число або слово.

Дата НМТ 2023 вже відома. Буде дві сесії – основна та додаткова.

Основна сесія НМТ відбудеться з 5 до 23 червня. Додаткова – з 11 по 24 липня. Зареєструватись на основну сесію учасники зможуть з 3 квітня по 3 травня.

Пороговий бал для вступу на контракт у 2023 році складе 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів (в минулому році було достатньо дати 1 правильну відповідь по кожному предмету).

Для більшості спеціальностей достатньо буде набрати 130 балів, для спеціальностей “Право” та “Міжнародні відносини” — 140 балів, а для “Медицини” та “Стоматології” — 150 балів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Іран показав новітню стратегічну балістичну ракету “Хайбар”.

Головне