Україна в 2022 році стала третім найбільшим імпортером зброї у світі

Україна в 2022 році стала третім найбільшим імпортером зброї у світі

Завдяки військовій допомозі Сполучених Штатів Америки та європейських країн після російського повномасштабного вторгнення Україна в 2022 році стала третім за обсягом імпортером зброї у світі.

Про це йдеться в дослідженні Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Як зазначається, з 1991 року до кінця 2021 року Україна імпортувала незначну кількість основних видів озброєнь.

"Завдяки військовій допомозі з боку США та багатьох європейських держав після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Україна стала третім найбільшим імпортером основних видів озброєнь у 2022 році (після Катару та Індії) і 14-м найбільшим імпортером за 2018-22 роки", – йдеться в результатах дослідження.

Крім того, за п'ятирічний період на Україну припало 2% світового імпорту озброєнь.

"Через побоювання, що постачання бойових літаків і ракет дальнього радіуса дії може призвести до подальшої ескалації війни в Україні, країни НАТО відхилили запити України на них у 2022 році. Водночас вони постачали таку зброю іншим державам, залученим до конфліктів, зокрема на Близькому Сході та в Південній Азії", – розповів старший науковий співробітник Програми SIPRI з питань передачі озброєнь Пітер Д. Веземан.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, видання Reuters після аналізу понад сотні статей в більш як 20 журналах, що спеціалізуються на військовій тематиці, розповіло, що Китай потребує можливості збивати низькоорбітальні супутники Starlink та захищати свою бойову техніку від переносних ракетних комплексів Javelin. Так вважають китайські військові дослідники, які вивчають повномасштабну війну росії в Україні.

Головне