Україна пропонує Київський безпековий договір як проміжний етап до вступу в НАТО. Також Україна очікує від саміту НАТО у Вільнюсі більш чіткого сигналу про те, коли вона буде членом Альянсу.
Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час онлайн-участі в панельній дискусії в межах Мюнхенської конференції з питань безпеки.
Він нагадав, що 24 лютого минулого року рф розпочала проти України неспровоковану війну.
"Несправедливість завжди спирається на безкарність та вигоду. І тому Україна бореться не лише за власне виживання і свободу – вона платить найвищу ціну за те, щоб із горнила цієї війни вийшла нова етика, яка ляже в основу повоєнного світового порядку", – заявив він.
За його словами, нова етика має передбачати три пункти:
- несправедливість має бути збитковою;
- несправедливість має бути осудною;
- вигоду має визначати/відмірювати тільки справедливість.
Як зауважив Єрмак, існуючі механізми показали свою неспроможність забезпечити безпеку в центрі Європи.
"Відтак в інтересах не лише України, але й усього світу вибудувати такий механізм, який зможе запобігати агресії. А якщо таки не вдасться – дуже ефективно карати за акт агресії", – наголосив він.
Водночас голова ОП наголосив, що безпекові гарантії для України є проміжними на шляху до вступу України до НАТО. Цей документ (Київський безпековий договір) може лягти в основу угод, які країни-гаранти підпишуть з Україною.
"Цей шлях Україна визначила, його визначив український народ. Ми чітко рухаємося цим шляхом. Але до того моменту, коли ми станемо членами найбільш ефективного і найбільш сильного військового Альянсу, який сьогодні існує у світі, безумовно, ми потребуємо гарантій, без яких неможливо жити, неможливо відновлювати економіку", – зазначив керівник ОП.
Як заявив Андрій Єрмак, Україна очікує від саміту НАТО у Вільнюсі нового, більш чіткого сигналу про те, коли вона буде членом Альянсу.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, з 1 березня українцям підвищать пенсії на 20%.