Вже два тижні пройшло з моменту досягнення країнами ЄС історичного рішення про спільні закупівлі снарядів для України, однак на практиці країни блоку досі не дійшли спільної думки щодо низки юридичних особливостей угоди.
Як пише Politiсo, суперечки фактично поставили на паузу його реалізацію.
Головне питання полягає у тому, чи надавати контакти на виробництво боєприпасів виключно виробникам з Євросоюзу, чи допускати до участі компанії і з третіх країн.
Дипломати, опитані виданням, розповіли, що Франція, наприклад, виступає за те, що кошти ЄС мають залишитися всередині блоку. Аналогічної думки дотримуються також Греція та Кіпр. До того ж Євросоюзу доведеться ще виконати додатковий обсяг роботи зі складання карти можливостей європейської промисловості.
Європейські посли зібрались на обговорення питань щодо передачі Україні снарядів у середу, 5 квітня. Однак, як пише Politico, суттєвого прогресу їм також і не вдалось досягнути.
Тоді дипломат сконцентрувались на менш суперечливому пункті угоди, що стосується безплатної передачі Україні боєприпасів. Відповідний юридичний документ, як очікується, буде офіційно оприлюднений наступного тижня.
Нагадаємо, у проєкті зі спільної закупівлі 155-мм боєприпасів для військової допомоги Україні та поповнення національних запасів країн-членів наразі погодилися брати участь 18 країн. Інші держави висловили готовність долучитися пізніше.
Як писав "Ми-Україна" раніше, здоров’я екс-президента Грузії та громадянина України Міхеіла Саакашвілі погіршилось порівняно із попереднім оглядом, що відбувся 19 лютого. За словами експертів, він схуд ще на 4 кілограми, у нього діагностоване виснаження організму та зниження психічних функцій.