Скорочення уроків та 12-річка: як у МОН пропонують реформувати освітню систему

Скорочення уроків та 12-річка: як у МОН пропонують реформувати освітню систему

У Міністерстві освіти та науки пропонують повністю реформувати систему освіти у школах. Голова відомства Оксен Лісовий заявив, що перехід на 12-річну систему освіти у школах планують, але не зараз, а з 2027 року. Скільки дисциплін варто вивчати також дискусійне питання у суспільстві.

Чи потрібно скорочувати кількість предметів у школах та чи не занадто складна програма розбиралася наша журналістка.

Що пропонують у МОН?

Навантаження зменшити, а якість підвищити. Про намір оптимізувати шкільну програму міністр освіти Оксен Лісовий написав пост у соцмережі. Відразу під дописом тисячі коментарів.

"Друзі, бачу активне обговорення щодо кількості предметів, яку вивчають школярі сьогодні в Україні. Два роки ковіду та рік повномасштабного вторгнення. Навантаження на дитину дуже високе: і психологічне, і розумове",  - написав він.

Скорочувати навантаження хочуть у середніх класах (з шостого по дев'ятий). Зараз у них близько 20 предметів для вивчення. Охопити все вкрай складно, тому діти все одно зосереджуються на тих предметах, які подобаються, каже міністр. На його думку, навчальну програму варто оптимізувати.

Об’єднати предмети та вилучити у старших класах зайве пропонує мама трьох дітей Олена. На початку великої війни вони з дітьми виїхала до Польщі, але вже повернулася. Порівнюючи з навчанням у Польщі дівчата кажуть, що навантаження вдома в рази вище.

Що про реформу думають вчителі?

Вчителі також за зменшення кількості предметів.

"Це дозволить українським вчителям не тільки якісніше готуватися до своїх уроків, але, можливо, і зберегти здоров’я та бути довше корисним у нашій системі освіти", - сказала викладачка приватної берлінської школи Лідія Котко.

Реформатувати шкільну програму і, зокрема, переглянути кількість годин на важливі предмети, пропонує колишня радниця міністра освіти Іванна Коберник:

"Безумовно має залишитися українська мова, математика, історія у тому, чи іншому вигляді. У нас вивчається історія з 5-11 клас, але насправді цей курс може бути вивчений за меншу кількість років, ніж шість, але більш динамічно".

Слід змінювати і зміст навчання, впевнені освітні експерти.

"Можна, наприклад, літературу і мову об’єднати і вивчати як один предмет. Можна об’єднати історію і вивчати історію підприємництва. Можна об’єднати природничі науки", - розповіла експертка з комунікацій та освіти Оксана Макаренко.

Обрати профільний напрямок, за яким діти хочуть навчатися у старшій школі, закон дозволить за чотири роки. Тоді, за словами Лісового, українська школа перейде на 12-річку. Самі ж освітяни впевнені, шкільну реформу слід проводити комплексно і без поспіху.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, бойовики у Судані захопили центральну лабораторію зі зразками захворювань.

Головне