У Києві будуть примусово відчиняти укриття приватної форми власності, — КМДА

У Києві будуть примусово відчиняти укриття приватної форми власності, — КМДА

Ті укриття у Києві, які перебувають у приватній власності, під час повітряної тривоги відкриватимуть примусово. Навіть попри можливе небажання його балансоутримувача.

На цьому під час брифінгу наголосив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

Він зазначив, що із загальної кількості у 4455 сховищ в столиці, 1100 - перебувають у приватній власності.

"Є ще державна та комунальна. Якщо на останні ми можемо впливати, то з "приватниками" – вкрай важка ситуація. Згідно з чинним законодавством, крім адміністративного впливу, ми не можемо ніяк впливати на цих балансоутримувачів", - зазначив Ткачук.

Проте він додав, що у разі, якщо певне "приватне" укриття є у переліку Фонду захисних споруд цивільного захисту, воно має весь час бути доступним для людей. Відтак, кожен балансоутримувач має призначити людину, відповідальну ша швидке відкриття сховища.

"Однак якщо балансоутримувач займає крайню позицію і не йде на контакт, не виконує заходи цивільного захисту, ми будемо їм допомагати - будемо відчиняти двері. Цю відповідальність я готовий взяти на себе. Краще я буду відповідати за відчинення приватної форми власності, ніж за загибель людей", - наголосив Ткачук.

Нагадаємо, раніше цього дня влада Києва ухвалила рішення про цілодобовий доступ до укриттів у столиці. Як зазначив міський голова Віталій Кличко, всі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю. Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, під час нічної ракетної атаки рф на Київ 1 червня загинуло троє людей, у тому числі 9-річна дитина. Люди намагалися потрапити до укриття поліклініки у Деснянському районі, але там були зачинені двері.

Головне