У Копенгагені Єрмак провів зустрічі з радниками лідерів низки країн

У Копенгагені Єрмак провів зустрічі з радниками лідерів низки країн

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів у Копенгагені низку двосторонніх зустрічей з радниками з питань національної безпеки лідерів низки країн. Присутні були представники Індії, Південної Африки, Туреччини, Японії та інституцій ЄС.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента. Як зазначається, зустріч відбулася в межах консультацій щодо ключових принципів миру.

Під час зустрічі з радником президента Європейської ради з питань зовнішньої політики Саймоном Мордью було розглянуто результати проміжного оцінювання прогресу. Йдеться про виконання Україною рекомендацій Єврокомісії в межах підготовки до переговорів про членство України в ЄС.

Під час зустрічі з радником прем’єр-міністра Японії Такео Акібою Єрмак відзначив зусилля Японії в межах головування в "Групі семи", а також важливі домовленості, досягнуті під час зустрічі Зеленського та премʼєр-міністра Японії Фуміо Кісіди. Керівник ОП подякував Такео Акібі за готовність Японії долучитися до мирного процесу.

Під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ Індії Санджаєм Вермою Єрмак наголосив, що Україна зацікавлена у відкритті нової сторінки відносин з Індією. Єрмак також зазначив, що Україна сподівається на досягнення конкретних результатів у забезпеченні глобальної безпеки.

Головними темами переговорів із радником президента Південно-Африканської Республіки Сідні Муфамаді були підготовка до саміту Україна – Африка, а також продовження дії зернової угоди. Єрмак підкреслив, що Україна зацікавлена в пошуку нових можливостей для взаємодії з країнами Африки. Ми також сподіваємося у розвитку конструктивного діалогу, започаткованого під час візиту лідерів Африканського континенту.

У межах зустрічі зі старшим радником президента Туреччини Акіфом Чагатаєм Кілічем сторони розглянули реалізацію Української формули миру. Співрозмовники обговорили важливість продовження зернової ініціативи, докладання зусиль для обміну військовополоненими та підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Україна запросить Бразилію взяти участь у саміті для обговорення миру в нашій країні.

Головне