У Франції під час протестів затримали 169 людей: що вимагали мітингарі

протести у Франції 18 березня

У Парижі знову спалахнули протести через плани уряду підвищити пенсійний вік. Під час нової демонстрації між поліцією та протестувальниками сталися сутички.

Про це пише Reuters.

Під час заворушень правоохоронці затримали 169 людей, з них 122 – у Парижі, де на демонстрацію вийшли до 4200 людей.

Президент Франції Еммануель Макрон вирішив затвердити суперечливу пенсійну реформу за спеціальною процедурою без голосування в парламенті.

Деякі протестувальники, які зібрались у Франції на площі Згоди біля будівлі Національної асамблеї, скандували: “Макрона у відставку!”.

Щоб припинити заворушення, поліція застосувала сльозогінний газ. За непідтвердженими даними, є постраждалі з обох боків.

Площа Згоди у французькій столиці тепер заборонена для протестів за рішенням префекта після двох ночей незаконних зборів, під час яких демонстранти осквернили об’єкти, розташовані на площі.

Окрім того, по кілька сотень демонстрантів вийшли на вулиці Марселі, а також у Ліллі, Ам’єні, Кані, Сент-Етьєні, Руані, Безансоні, Діжоні, Греноблі та інших містах Франції.

За останні півтора місяця у Франції пройшла хвиля страйків держслужбовців, працівників транспорту, нафтовиків, вчителів та співробітників портів. Такі акції стали причиною накопичення сміття на вулицях французької столиці. Це найбільш серйозний виклик для президента країни з часів так званих протестів «жовтих жилетів» у грудні 2018 року.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, росіяни вдарили по Запорізькій області з “Градів”.

Головне