У Держатомрегулюванні пояснили, як на ЗАЕС стався витік води на енергоблоці і чим це загрожує

У Держатомрегулюванні пояснили, як на ЗАЕС стався витік води на енергоблоці і чим це загрожує

Витік води на енергоблоці поки що окупованої росіянами Запорізької АЕС, що стався днями, є наслідком безвідповідальних дій загарбників. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив в.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков.

Він пояснив, що через їхні непередбачувані дії на ядерному об'єкті сталося порушення цілісності фізичного бар'єра на шляху розповсюдження радіації в навколишнє середовище.

"Атомна електростанція, так само, які теплова, виробляє пару. Але у ТЕС вона виробляється через спалювання вуглеводнів (вугілля або газу), а на АЕС є ядерна установка, яка виробляє пару за рахунок радіації. І на ядерній установці АЕС побудований комплекс заходів для того, щоб крім виробництва пари фактично забезпечити захист населення та довкілля від неприпустимого впливу радіації. На шляху розповсюдження потенційної радіації вибудовуються бар'єри. Так от, що відбулося на блоці №4 з точки зору безпеки? Порушена цілісність одного з бар'єрів на шляху розповсюдження радіації у навколишнє середовище. Тобто перший контур - вода, яка омиває ядерне паливо - з'явилась в другому контурі, який має йти на виробництво електрики в турбогенераторі", - роз'яснив Коріков.

Нагадаємо, про надзвичайну ситуацію на ЗАЕС, пов'язану із витоком води в одному з енергоблоків стало відомо 11 серпня. Інцидент стався в результаті виведення 4-го енергоблока станції у стан "гарячого" зупину. В "Енергоатомі" повідомили, що радіологічного викиду в довкілля не було.

В компанії також повідомили про намір окупантів найближчими днями перевести в "гарячий" стан і енергоблок №6.

Як писав "Ми-Україна" раніше, видання NYT повідомило, що Україна досягла “тактично значущого” прогресу у своєму контрнаступі.

Головне