Золота ера Америки починається зараз - головне з інавгураційної промови Трампа 

Золота ера Америки починається зараз - головне з інавгураційної промови Трампа 

"Золота ера Америки починається просто зараз", такими словами Дональд Трамп розпочав свою інавгураційну промову як 47-й президент США.

З перших хвилин виступу новообраний президент зосередився на критиці попередньої влади, особливо виділивши питання його юридичного переслідування.

"Порочне, жорстоке та несправедливе використання зброї Міністерством юстиції та нашим урядом припиниться", - заявив Трамп.

Він наголосив, що вибори дали йому мандат, щоб "усунути всі жахи, здолати зраду, повернути віру, демократію, свободу від цього занепаду Америки".

"Наші свободи, вільності та права ніколи не зазнають більше заперечення", - заявив 47 президент.

Вже колишній президент Джо Байден, присутній на церемонії, стримано слухав критику своєї адміністрації, подекуди опускаючи очі під час найгостріших заяв свого наступника.

Він торкнувся питань обіцяних раніше відновлення суверенітету, посилення безпеки, відновлення балансу правосуддя та перетворення Америки на "величнішу, сильнішу і набагато винятковішу" країну. 

Економіка, промисловість та енергетика

Трамп пообіцяв оголосити надзвичайну ситуацію в енергетичній сфері. Заява про розширення видобутку нафти викликала овації присутніх.

Він заявив, що планує заповнити стратегічний нафтовий резерв США "по вінця" після того, як той досягнув мінімуму, небаченого з 1980-х років за президента Байдена. 
 
Новий гарант наголосив на відродженні виробництва, зокрема автомобільної промисловості

"Ми знову будемо виробляти автомобілі в Америці такими темпами, про які ніхто не міг і мріяти ще кілька років тому", - наголосив він.

Щодо економічних проблем, президент звинуватив попередню адміністрацію: "Інфляційна криза була викликана величезними перевитратами та зростанням цін на енергоносії".

У сфері торгівлі Трамп пообіцяв створити "Службу зовнішніх доходів" для збору нових мит.

"Замість того, щоб оподатковувати наших громадян для збагачення інших країн, ми будемо оподатковувати іноземні держави для збагачення наших громадян", - пояснив глава держави.

За його оцінкою, запропоновані ним масштабні мита могли б замінити 2 трильйони доларів, які уряд США збирає у вигляді федеральних прибуткових податків із фізичних та юридичних осіб. 
 
 Трамп також анонсував підписання "серії історичних указів", починаючи з імміграційних питань.

"Цими діями ми розпочнемо повне відновлення Америки та революцію здорового глузду", - заявив він.

Соціальна політика, міграція та клімат

"Всі незаконні мігранти зазнають затримання і ми повернемо мільйони злочинців до тих місць, звідки вони приїхали", - заявив глава держави.

Коли Трамп оголосив надзвичайний стан на південному кордоні, республіканці підвелися для оплесків, тоді як демократи залишилися сидіти. Цікавий момент стався, коли сенатор-демократ Корі Букер з Нью-Джерсі допоміг встати своєму 90-річному колезі-республіканцю Чаку Грасслі з Айови.

У промові Трамп торкнувся антитрансгендерної риторики, яку він та інші республіканці активно використовували під час кампанії 2024 року. 

"З сьогоднішнього дня офіційною політикою уряду Сполучених Штатів буде те, що існує лише дві статі: чоловіча та жіноча", - заявив він.

У пресрелізі Білого дому також підтверджуються його наміри вивести США з Паризької кліматичної угоди.

Зовнішня політика 

Трамп заявив про своє бажання виступати в ролі миротворця у світі.

"Моя спадщина, моя втіха, моя гордість - це об’єднувач і миротворець", - заявив президент США під час інавгурації.

Під час частини його промови про важливість уникнення нових воєн, Байден схвально кивав. І Байден, і Гарріс - підвелися та аплодували, коли йшлося про звільнення заручників.

Президент заявив про перейменування Мексиканської затоки на "затоку Америки".

Не оминув Трамп і питання Панамського каналу, при чому його слова пролунали в присутності віце-президента Китаю Хань Чженя.

"Китай керує Панамським каналом, і ми не віддавали його Китаю. Ми віддали його Панамі, і ми забираємо його назад", - заявив він.

Космос

Особливу увагу привернула космічна тематика.

"Ми будемо слідувати нашому явному призначенню до зірок, відправляючи американських астронавтів, щоб встановити зоряно-смугастий прапор на планеті Марс", - заявив Трамп.

Ілон Маск на цих словах посміхнувся.

Повернення Трампа в Білий дім

"Багато хто вважав, що мені неможливо здійснити таке історичне політичне повернення. Але, як ви бачите сьогодні, ось я тут. Американський народ сказав своє слово", - наголосив новий президент.

Він додав, що "в Америці неможливе - це те, що ми робимо найкраще... Ми стоїмо на порозі чотирьох найвеличніших років в історії Америки".

"Америку знову поважатимуть і захоплюватимуться нею... Ми процвітатимемо. Ми будемо пишатися. Ми будемо сильними і переможемо, як ніколи раніше. Нас не перемогти. Нас не залякати. Нас не зламати. І ми не зазнаємо невдачі. З цього дня Сполучені Штати Америки будуть вільною, суверенною та незалежною країною. Ми стоятимемо сміливо, ми житимемо гордо. Ми сміливо мріятимемо, і ніщо не стане в нас на шляху, тому що ми американці, майбутнє за нами, і наш золотий вік тільки почався. Спасибі, нехай благословить Бог Америку, дякую вам усім", - підсумував він.

Слідкуйте за всіма новинами зі США у спеціальному ефірі "Ми-Україна" ІНАВГУРАЦІЯ ТРАМПА. Включення кореспондентів із США, трансляція присяги та промови 47-го президента Америки й віцепрезидента Джей Ді Венса, авторські рубрики - усе це з 17:30 до 21:00.

 

Головне