Зеленський зустрівся з Папою Франциском в Італії (відео)

Зеленський зустрівся з Папою Франциском в Італії (відео)

Під час свого візиту до Італії президент Володимир Зеленський зустрівся з Папою Римським Франциском. Відео зустрічі опубліковано в Telegram-каналі глави держави.

Український лідер висловив подяку Його Святості за молитви за мир в Україні, духовну солідарність з українським народом та надання гуманітарної допомоги громадянам, які постраждали від війни.

У ході бесіди сторони обговорили наслідки російської агресії проти України, зокрема повітряний терор з боку рф та складну ситуацію в енергетичній сфері. Зеленський і Папа Римський також торкнулися питань реалізації Формули миру, ролі Святого Престолу у встановленні справедливого і сталого миру для нашої країни, а також очікувань від майбутнього Глобального саміту миру.

Президент України відзначив важливість участі Ватикану у Саміті та високо оцінив зусилля Святого Престолу, спрямовані на наближення миру, зокрема щодо повернення українських дітей, незаконно вивезених на територію росії.

Нагадаємо, минулого місяця Папа Франциск знову звернувся до світової спільноти із закликом припинити війну. "Ви повинні знайти спосіб домовитися про мир. Прагніть до миру. Мир, досягнутий шляхом переговорів, завжди кращий, ніж нескінченна війна", наголосив тоді понтифік. Він також підкреслив необхідність зупинення бойових дій та початку мирного діалогу.

Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні Саміту миру російський диктатор Володимир Путін відзначився цинічною заявою про буцімто готовність вести мирні перемовини з Україною, але виключно за умови виконання Києвом переліку умов. Він заявив, що Україна має вивести свої війська з чотирьох областей, які частково окупувала армія рф. Також наша держава, за його умовами, має відмовитися від вступу до НАТО.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.