Зеленський про паритет у небі: Поки в нас не буде 128 літаків, ми не зможемо дорівнятися до росії

Зеленський про паритет у небі: Поки в нас не буде 128 літаків, ми не зможемо дорівнятися до росії

Озвучені раніше рішення про передачу Україні 10-20 бойових літаків F-16 недостатні для ефективної протидії російській авіації. Навіть якщо нам дадуть пів сотні таких винищувачів, цього все одно буде замало, заявив глава української держави Володимир Зеленський під час спілкування в Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана.

За словами президента, росія щоденно використовує в операціях проти України близько 300 літаків.

"У нас було рішення про 10-20 F-16. Навіть якщо буде 50 - це ніщо. Бо в них три сотні. Ми захищаємося, ми потребуємо 128. Ці цифри є в наших союзників. Тому до моменту, поки в нас не буде 128 літаків, ми не зможемо дорівнятися до них у небі", - підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, у червні президент Зеленський за підсумками зустрічі з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен на полях Саміту миру у Швейцарії повідомив, що Україна вже найближчим часом отримає винищувачі F-16 від данської сторони. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, командувач ВМС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа пояснив, що передані партнерами та союзниками винищувачі дозволять нам мати повітряну перевагу над росією над Чорним морем. За його словами, це забезпечить практично на 100% захист північно-західної частини моря, включаючи коридор для цивільних суден.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.