Зеленський: Повна сила санкцій Заходу змусила б Путіна піти на поступки

Зеленський: Повна сила санкцій Заходу змусила б Путіна піти на поступки

Президент України Володимир Зеленський заявив, що повна сила накладених на росію санкцій Заходу могла б змусити президента Володимира Путіна піти на поступки.

Про це він повідомив на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі.

"Перед повномасштабним вторгненням ми постійно чули "не ескалюйте" і ми закликали до активний дій, санкцій, щоб запобігти воєнній експансії. Нам казали "не ескалюйте", а після лютого 2022 року нічого так не шкодило нашим коаліціям, як цей концепт. Кожне "не ескалюйте" для нас звучало як «ти переможеш для Путіна», ми просили про нові типи озброєння, а відповіддю було "не ескалюйте". А потім зброя приїхала і не було ескалації. Російська ракета впала на територію НАТО, відповідь була знову "не ескалюйте". Але відплата у цей момент могла навчити росію багато чому і додала б необхідної впевненості Заходу", - сказав він.

За його словами, повна сила накладених на рф санкцій могла б змусити Путіна до поступок.

"Всі думали, що росія має ракети, які не можна збивати. Patriot збивають все. Багато хто боявся наслідків, якщо Україна отримає зброю дальнього ураження, а в результаті росія лише втрачає більше. Ми чули, що росія ніколи не дозволить зернового коридору, але майже 16 тонн вантажів було транспортовано нашими портами", - додав президент.

Зеленський заявив, що Україна може довести, що рф примириться із повною втратою свого Чорноморського флоту, який тероризував комерційні судна.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Верховна Рада прийняла законопроєкт щодо цифровізації армії.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.