Зеленський після рішення Євроради проводить переговори з європейськими лідерами: деталі

Зеленський після рішення Євроради проводить переговори з європейськими лідерами: деталі

Президент Володимир Зеленський проводить переговори з європейськими лідерами після рішення Європейської Ради про початок переговорів щодо членства України в ЄС

Першочергово глава української держави поговорив з президенткою Молдови Маєю Санду, адже рішення Євроради стосується обох держав.

"Поговорив із Маєю Санду. Привітали одне одного із сьогоднішнім рішенням Європейської Ради. Це наша спільна перемога! Рухаємося до ЄС разом!" - зазначив Володимир Зеленський.

Відразу після цього він повідомив про розмову з президентом Євроради Шарлем Мішелем, якому висловив подяку "за лідерство, зусилля й віру в Україну".

Згодом Володимир Зеленський також поговорив телефоном з президентами Франції, Грузії та Литви - Емманюелем Макроном, Саломе Зурабішвілі та Гітанасом Наусєдою відповідно. У розмові з Макроном президент України подякував за привітання та всю підтримку України на шляху в ЄС. Президентці Грузії Володимир Зеленський висловив вітання з наданням країні статусу кандидата на членство в ЄС і додав, що "місце Грузії - у нашому спільному європейському домі".

А от Гітанаса Наусєду глава української держави назвав великим адвокатом України.

"Провів телефонну розмову з Президентом Литви Гітанасом Наусєдою. Гітанасе, дякую за привітання, дякую, що весь цей час були одним із найбільш відданих адвокатів України в ЄС", - зазначив Володимир Зеленський.

Крім того український президент поговорив і з прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.

"Подякував за особисту підтримку сьогоднішнього важливого рішення щодо України. Іспанське головування в ЄС завершується таким потужним результатом і точно увійде в історію!" - повідомив Володимир Зеленський у себе в Telegram.

Раніше "Ми-Україна" писали про те, як українські та європейські політики відреагували на рішення Євроради про початок переговорів щодо членства України в ЄС.

Головне