Лікарі, медсестри та фармацевти – вже з 1 жовтня жінки медичної сфери мають стати на військовий облік. Наша кореспондентка дізнавалася, чим відрізнятиметься облік жінок від обліку чоловіків.
У Києві Аліна понад рік працює в аптеці. За освітою – фармацевтка, сама родом з Краматорська. З початку великої війни переїхала до столиці.
"Щодо військової справи це приходять за знеболювальними, за кровоспинними, всі турнікети, бинти еластичні і звичайні, вата. Це беруть", - розповіла дівчина.
Юля понад 10 років працює терапевтом-кардіологом. Повномасштабна війна, каже, вже наклала свій відбиток на здоров’я людей. У більшості тепер діагностують панічну атаку.
"Багато людей звертається саме онлайн. Коли почалася війна, взагалі роз’їхалися всі, і лікарі, і пацієнти. Вийшло так, що пацієнти зверталися із-за кордону, ми мали хоч якось їм допомогти. У кожного свій фронт, допомагаємо так, як можемо", - сказала лікарка Юлія Расюк.
З 1 жовтня жінки з медичною освітою мають стати на військовий облік. Їм потрібно пройти до Територіального центру комплектування.
Це та ж сама процедура, що стосується і чоловіків. Жінки проходять медогляд, встановлюється їхній ступінь придатності до проходження військової служби за здоров’ям. Наявність або відсутність причин для отримання відстрочки.
Що потрібно мати з собою?
Жінки повинні мати увесь пакет документів: паспорт, диплом про медичну освіту, довідку з місця роботи. Втім, стати на військовий облік – це ще не квиток на фронт. Це робиться для того, щоб знати, який наразі в Україні є мобілізаційний ресурс.
На відміну від чоловіків, жінкам медичної сфери під час воєнного стану дозволятимуть виїжджати за кордон. Але всі, хто має диплом з медичною освітою, на облік стати повинні, інакше – штраф (від 850 до 1700 грн).
Як писав "Ми-Україна" раніше, Буданов з тортом привітав з днем Воєнної розвідки України.