Завтра, 21 квітня, Європейський Союз оприлюднить 11 пакет санкцій проти росії.
На фронті дедалі частіше бачать радянську техніку, але, водночас, росіяни анонсують і виготовлення нової. Санкції на військово-промисловий комплекс росії ухвалюють з 2014 року. З моменту повномасштабного вторгнення – особливо значні. Але навіть за таких умов росія примудряється виготовляти нову зброю. Яку саме – розбиралася наша журналістка.
Виготовлення танків в рф
Попри патріотичні промови та обіцянки президента рф Володимира Путіна, дедалі частіше можна побачити на фронті радянські танки.
Нині за місяць росіяни виготовляють лише зо два десятки нових танків, але і ті, зі значно гіршою оптикою. Адже західна нині – в дефіциті. Ще близько 60 екземплярів радянського спадку – відновлюють, хоча обіцяють "більш ніж 1600". Але це – малоймовірно, каже експерт.
"Якщо їм навіть дуже сильно прискорити темпи. Ну, 25 танків. Більше не зможуть. Множимо на 10 місяців – це 250, максимум 300 танків. За рік в Україні вони втратили більше 3600 якісних машин", - сказав військовий експерт Петро Черник.
Авіаційна промисловість в росії
Не краще і з авіа. Торік, за підрахунками експерта, Росармія отримала лише 26 нових екземплярів. Не останню роль у цьому відіграли санкції. Йдеться і про оптику західного виробництва, і про підшипники, верстати для виробництва високоточної зброї, мікрочіпи, і, навіть, двигуни. Останні, до речі, постачала саме Україна. Як наслідок – від виробництва сучасних агрегатів росія вже відмовилась.
"російська федерація втратила доступ до газотурбінних двигунів, що застосовуються на кораблях океанського класу. Подібна проблема у рф була і по двигунах виробництва українського "Мотор-Січ". Проблема ця і досі не вирішена", - розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense express Валерій Рябих.
Дефіцит снарядів
У дефіциті росії тепер і снаряди. Нині, за словами експерта, російський ВПК виготовляє або ж відновлює близько 5000 снарядів на добу, що аж ніяк не покриває потреби ведення агресії. Саме тому росіяни шукають артилерійські боєприпаси у своїх "дружніх країнах". Через них намагаються вийти і на інші дефіцитні компоненти.
Виробництво ракет
З вини контрабандних поставок на плаву досі тримається і виробництво ракет, хоча і в недостатній кількості, відзначає експерт. Тому широке виробництво анонсованої Х-50 малоймовірне.
"Навіть якщо вона і стане на якийсь рівень технологічного виробництва і запуститься лінійка, вона не буде настільки масштабною, як би їм хотілося. Їм треба виробляти хоча б 200 ракет на місяць, вони ледь-ледь виходять на показники 40-60%", - сказав експерт.
Робоча сила
Ще одним дефіцитом є робоча сила. І це єдина поки визнана Кремлем проблема військово-промислового комплексу.
Працівникам, яких нині змушують працювати у три зміни – обіцяють і квартири, і відтермінування від мобілізації, а на допомогу, за даними британської розвідки, долучають ще студентів і в’язнів.
Утім стрімка деградація російського ВПК не робить його виснаженим, зазначають експерти. Ще є і позитивний момент, аби росії після війни хоч якось відновитися, їм знадобляться десятиліття. Це за умови відсутності санкцій.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Києві була зареєстрована “високоенергетична акустична подія”.