Вперше за час великої війни: Дмитро Кулеба зустрінеться з угорським колегою Петером Сіярто

Вперше за час великої війни: Дмитро Кулеба зустрінеться з угорським колегою Петером Сіярто

Очільник українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба у понеділок, 11 грудня, проведе зустріч з головою МЗС Угорщини Петером Сіярто. 

Ця зустріч буде першою від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

"Цей факт говорить сам за себе: ми продовжуємо говорити з Угорщиною. Як я вже зазначив, Україна змінила своє законодавство щодо освіти і використання мов нацменшин у той спосіб, як цього хотіла Угорщина. І до цього факту треба проявити повагу",наводить слова українського міністра видання "Укрінформ".

Таким чином Україна виконала вимоги Венеційської комісії і цей факт має бути визнаний як результат, додав Кулеба. 

Також голова МЗС прокоментував також нетривалу розмову, яку в Аргентині мав президент Володимир Зеленський із угорським прем'єром Віктором Орбаном. Кулеба зазначив, що оскільки особисто сам там не перебував, про те, яка тоді панувала атмосфера сказати не може. 

Як відомо, раніше цього місяця з Сіярто телефоном поспілкувався керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Темою розмови стали прогрес України у шляху до вступу в ЄС, а також можливість особистої зустрічі Зеленського та Орбана. 

Нагадаємо, 6 грудня стало відомо, що правляча партія Угорщини внесла на розгляд парламентарів резолюцію, в якій міститься заклик до уряду виступити проти старту переговорів про вступу України до ЄС. Сам угорський прем'єр ще до цього заявляв, що він виступає проти початку переговорів щодо українського членства та запропонував, щоб майбутній саміт Європейської ради ( 14–15 грудня) виключив це питання з порядку денного. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, The Guardian дізналося, що союзники Орбана зустрінуться з республіканцями, аби домагатися припинення допомоги Україні. Також угорський прем'єр має на меті домогтися блокування і допомоги з боку Євросоюзу.

Головне